REKLAMA

PO bez kandydatów do Senatu? Nie mogą zebrać podpisów

  • Autor: TM
  • 11 września 2015 07:51
PO bez kandydatów do Senatu? Nie mogą zebrać podpisów PO ma kłopoty z zebraniem podpisów popierających Józefa Piniora. Fot. jozefpinior.pl

Nie wiadomo czy Barbara Zdrojewska i Józef Pinior, kandydaci PO do Senatu - będą mogli wystartować w wyborach. Partia ma poważny problem z zebraniem odpowiedniej liczby podpisów we Wrocławiu.

Zbieranie podpisów we Wrocławiu idzie kiepsko. Taka partia jak Platforma Obywatelska już dawno powinna mieć wymagane 4 tysiące głosów, a ciągle ich nie mamy - pisze "Gazeta Wrocławska" powołując się na jednego z ważnych działaczy PO.

Brakuje tysiąca podpisów?

Myśleliśmy, że pójdzie łatwiej. Ludzie często nie chcą się podpisać pod naszymi listami. Krytykują Platformę, m.in. za to, że przyjęła Dorna, czy Napieralskiego - mówi inny polityk PO.

Nieoficjalnie wiadomo, że brakuje jeszcze około tysiąca podpisów. PO ma na to czas do wtorku, do północy.

Ciągle zbieramy i na pewno zdążymy do wtorku - komentuje Michał Jaros, sekretarz dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej.

Walka o dwa mandaty

W okręgu, w którym startuje Barbara Zdrojewska, Prawo i Sprawiedliwość wystawi Krzysztofa Grzelczyka - opozycyjnego działacza w czasach PRL i byłego wojewodę dolnośląskiego. Z tego samego okręgu ma także wystartować Radosław Mołoń, szef dolnośląskiego SLD i były wicemarszałek województwa.

W okręgu, w którym wystartuje Józef Pinior o mandat będzie także walczył Jarosław Obremski, senator, który w poprzednich wyborach startował z komitetu firmowanego przez Rafała Dutkiewicza. Obremskiego będzie popierało Prawo i Sprawiedliwość.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA