REKLAMA

PO broni gimnazjów. Minister ”jest gotowa za to zginąć”

 • Autor: TM
 • 30 października 2015 08:48
PO broni gimnazjów. Minister ”jest gotowa za to zginąć” Jestem gotowa zginąć za to, żeby gimnazjów bronić - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska. Fot. facebook.com

Pomysł likwidacji gimnazjów jest tak absurdalny, że jestem gotowa zginąć za to, żeby gimnazjów bronić. Skupmy się na tym, żeby gimnazja miały dobre wsparcie pedagogiczne i psychologiczne - powiedziała w RMF FM szefowa MEN Joanna Kluzik-Rostkowska.

Jej zdaniem "dzieci od samego przejścia z gimnazjum do podstawówki grzeczniejsze się nie staną".

Najgorzej w podstawówkach?

Przemoc w gimnazjach? Z naszych informacji wynika, że najwięcej aktów przemocy jest w podstawówce, a nie w gimnazjum - stwierdziła Kluzik-Rostkowska.

Kształcenie ogólne mamy przez 9 lat. Jeżeli wrócimy do systemu 8+4, to dzieci będą musiały wcześniej podejmować decyzję, co dalej chcą robić w życiu - powiedziała minister.

Dodała, że "nie da się przywrócić 8-letniej podstawówki od 1 września 2016" tak, jak zapowiada to PiS

Kopacz czy Schetyna?

Kluzik-Rostkowska skomentowała też sytuację w PO po przegranych wyborach.

Dla mnie to wszystko się dzieje zbyt szybko. Ja chciałabym, żebyśmy najpierw określili, czym PO będzie przez najbliższe lata, jesteśmy  w sytuacji niełatwej, dlatego że z jednej strony mamy Petru, z drugiej strony nie mamy lewicy - to nie są wybory na to, kogo się bardziej lubi. I wtedy miałabym bardzo wielki problem, ponieważ bardzo lubię Ewę Kopacz i szanuję to, co zrobiła w kampanii, lubię Grzegorza Schetynę, znamy się od 100 lat... - mówiła.

Dodała, że "wybór lidera musi być pochodną tego, czym PO ma być przez najbliższe 4 lata".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Pinio 2016-09-11 13:15:31
  ZDYCHAJ!!!Ja sam ci w tym pomogę!!! Byle byś ZNIKŁA na ZAWSZE i nie truła WIĘCEJ!!!
 • duduś 2015-10-31 00:42:54
  Ja kształciłem się w czasach, gdy gimnazjów jeszcze nie było, a do podstawówki chodziło się 8 lat. Do dziś pamiętam przemoc uczniów klas starszych wobec tych najmłodszych - tak dla zabawy, żeby pokazać kto tutaj rządzi. W jednej szkole siedmio- czy ośmioletnie dzieci razem z pietnastolatkami lub jeszcze starszymi repetującymi chuliganami - nie jest to dobry pomysł.
 • anonymous 2015-10-30 13:06:52
  To życzeniami haloweenowymi przesyłam 2 piosenki o wymownym tytule: youtu.be/Xw-m4jEY-Ns youtu.be/BX-7BlRc_a0?t=1m5s
 • adsenior 2015-10-30 12:36:46
  To co już kupiłaś "kałacha" i wystrzelasz te przebrzydłe kaczki?? Typowa postawa dawnego reżymu, demokracja, demokracją, ale musi być tak jak samozwańcy z PO postanowili!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA