REKLAMA

PO: Cały świat patrzy na Polskę jako kraj, gdzie łamane są zasady

 • Autor: PAP/AT
 • 20 lipca 2017 12:15
PO: Cały świat patrzy na Polskę jako kraj, gdzie łamane są zasady Wystąpienie wiceszefa KE Fransa Timmermansa w sprawie zmian w polskim sądownictwie to nie koniec - powiedział szef PO(Grzegorz Schetyna, fot.platforma.org)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wyprowadza Polskę z UE - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna. Zaznaczył, wystąpienie wiceszefa KE Fransa Timmermansa w sprawie zmian w polskim sądownictwie to nie koniec.

• Przez łamanie praworządności i swoją obecną aktywność prezes PiS Jarosław Kaczyński wyprowadza Polskę z UE - powiedział Grzegorz Schetyna.

• Środowe wystąpienie wiceszefa KE Fransa Timmermansa w sprawie zmian w polskim sądownictwie to nie koniec - dodał.

Wiceszef KE oświadczył w środę (19 lipca), że ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, o sądach powszechnych i projekt ustawy o Sądzie Najwyższym stanowczo "wzmacniają systemowe zagrożenie dla rządów prawa" w Polsce. Przypomniał, że KE jeszcze w 2016 roku stwierdziła w swoich rekomendacjach, iż w Polsce jest systemowe zagrożenie dla praworządności. Jak zapowiedział, Komisja przygotuje w przyszłym tygodniu procedurę o naruszenie prawa UE przez nasz kraj. Ponadto - dodał - KE jest też bliska uruchomienia art. 7 traktatu o UE, na końcu której kraj może być objęty sankcjami.

Schetyna, pytany przez dziennikarzy w Sejmie o rolę, jaką w sprawie zmian w sądownictwie odegrała UE i Komisja Europejska, ocenił, że środowa konferencja prasowa wiceszefa KE Fransa Timmermansa "to nie jest koniec". "Jest posiedzenie kolegium Komisji w środę za tydzień. To wszystko, co dzieje się w Polsce, jest bardzo uważnie obserwowane, nie tylko w Brukseli - cały świat jest zdumiony i patrzy na Polskę, jako na kraj, gdzie po prostu łamane są wszystkie zasady" - przekonywał.

"To jest droga wyprowadzająca Polskę z UE - mówię to z pełną odpowiedzialnością. Jeszcze kilka miesięcy temu mówiliśmy, że to jest niemożliwe, że Kaczyński nie pójdzie tą drogą. No właśnie dzisiaj, przez tę aktywność i przez łamanie praworządności wyprowadza Polskę z UE" - podkreślił przewodniczący PO.

Pytany, czy po środowych wydarzeniach w Sejmie jest zrezygnowany, zapewnił, że Platforma będzie nadal walczyć, zarówno w czasie głosowań w Sejmie, jak i namawiając prezydenta Andrzeja Dudę do zawetowania trzech ustaw dotyczących sądownictwa.

"To naprawdę zmieniłoby sytuację i umożliwiło powrót do normalnej debaty, której wczoraj nie było" - zaznaczył Schetyna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (7 komentarzy)

 • LUPI 2017-07-23 21:06:22
  KŁAMSTWA KŁAMSTWA KŁAMSTWA... PROPAGANDA GORSZA OD KOMUNIZMU !
 • wili 2017-07-21 05:38:57
  jak demolowaliscie firmy za po-psl to swiat tego nie widzial ,a teraz klamiecie po stokroc klamiecie a dlaczego bo boicie sie ze w koncu i was ktos rozliczy boicie sie ze ze wali wam sie wasz poukladany swiat wy sie nazywacie opozycja wy jestescie winni ze przez 26 lat niszczyliscie narod Polski i zrobiliscie z ludzi niewolnikow zmienialiscie tylko nazwy UD_UW_KLD_PO sami mowiliscie ze wygrajcie wybory to bedziecie decydowac noi sobie PiS wygral wybory a wy co demolujecie Polske i donosicie do swoich kumpli w uni europejskiej bo jak wygracie to sie im odplacicie za straszenie polakow na waszych demonstracjach nie widac robotnikow tylko ludzi zamorznych i bogatych taka jest wasza Polska polacy to 38mln. narod ,a wy to znaczy zamorzni lub inaczej kasta ktorzy mieli swiat poukladany to zaledwie 10% tzn 3.8mln ludzi ,a pozostalo jeszcze 34.2mln ludzi ktorzy was niechca i musisz to zrozumiec Schetyna ,Kopacz Niesilowski ,Stalinska ,Sztur stary i mlody ,Halicki Kalisz Kwasniewski i inni koniec kropka
 • Czeslaw 2017-07-20 18:22:04
  To sie nazywa opozycja. Powiedzilbym ze to jest zbieranina klamcow i oszustow. Bronia tylko tego co szkodzi Polsce. Szkoda nawet z nimi polimizowac.
 • Arkadiusz 2017-07-20 17:33:11
  Na Maderę, panie Schetyna! Razem z panem Petru, z panem Szczerbą i z całą resztą tej totalnej, opozycyjnej małpiarni...
 • Miłośnik lipy Tuska 2017-07-20 15:32:14
  Rozlega się POwszechny szloch za państwem teoretycznym ch... d... i kamieni kupy
 • S.k 2017-07-20 15:12:58
  I kto to mówi? Jacyś śmieszni i żałośni ludzie;-/
 • kaczuńskiegokot 2017-07-20 12:37:46
  Panie Schetyna ! Ten pana "cały świat", to jest Tusk, Frans Timmermans, no i oczywiście Georg Soros ze swoją listą płac.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA