REKLAMA

PO chce komisji śledczej ws. Puszczy Białowieskiej

  • Autor: PAP/GP
  • 02 sierpnia 2017 13:50
PO chce komisji śledczej ws. Puszczy Białowieskiej Lider PO Grzegorz Schetyna, który informował o postulacie partii. PO chce dowiedzieć się co stoi za awanturą w Puszczy Białowieskiej. (fot.:youtube.com)

- PO chce powołania sejmowej komisji śledczej ws. niszczenia Puszczy Białowieskiej i polityki PiS wobec środowiska - powiedział szef PO Grzegorz Schetyna. Poinformował też, że PO złoży zawiadomienie ws. popełnienia przestępstwa przez ministra środowiska Jana Szyszkę za nielegalną wycinkę.

- Zarządzenie tymczasowe Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości ze Strasburga bardzo wyraźnie pokazuje, że Europa nie zgadza się na łamanie prawa przez polski rząd, przez ministra Szyszkę. Nie zaakceptujemy takich metod (ministra) i będziemy także wspierać Europę, wspierać tych wszystkich, którzy w Puszczy protestują przeciwko nieludzkiej polityce ministra Szyszki i całego rządu PiS w stosunku do polskiej przyrody - powiedział Schetyna w środę na konferencji prasowej w Sejmie.

Schetyna poinformował, że na środowym posiedzeniu Gabinetu Cieni Platformy zamierza poruszyć temat złożenia wniosku o powołanie komisji śledczej w sprawie Puszczy Białowieskiej.

- Jesteśmy przekonani, że we wrześniu będziemy mogli doprowadzić do debaty w Sejmie na temat powołania tej komisji - mówił lider PO.

- Rzecz będzie dotyczyć nie tylko Puszczy Białowieskiej i aktywności niszczenia jej przez ministra Szyszkę, ale w ogóle całej polityki odnośnie środowiska, którą PiS prowadzi - dodał lider PO.

Schetyna poinformował też, że Platforma złoży zawiadomienie ws. popełnienia przestępstwa przez ministra Szyszkę za nielegalną wycinkę. - Rzecz dotyczy przestępstw przeciwko środowisku (...) zawiadomimy prokuraturę i będziemy chcieli, żeby wszczęła postępowanie przeciwko ministrowi Szyszce - wyjaśnił Schetyna.

Trybunał Sprawiedliwości UE podjął w piątek decyzję o natychmiastowym nakazie wstrzymania wycinki Puszczy Białowieskiej na obszarach chronionych. Jest to też środek tymczasowy, o który wnioskowała KE. Resort środowiska zapowiedział w poniedziałek, że będzie nadal prowadził działania w Puszcz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Kornik Szyszko 2017-08-02 16:46:09
    Wysłać Szyszkę na dożywotnie, bezpłatne naprawianie tego co zniszczył. Stu pokoleń nie starczy ale kara będzie.
  • max... 2017-08-02 16:09:43
    komisja bedzie ale w waszej sprawie zdrajcy....REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA