REKLAMA

Po co Kaczyński spotka się z Orbanem?

  • Autor: aw/PAP
  • 09 grudnia 2016 11:54
Po co Kaczyński spotka się z Orbanem? Jarosław Kaczyński (fot. pis.org.pl)

• Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotka się w piątek (9 grudnia) z premierem Węgier Viktorem Orbanem.
• Obaj politycy będą rozmawiać m.in. o sytuacji w Europie i wzajemnej współpracy - poinformowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

"Dziś spotkanie J.Kaczyńskiego z W.Orbanem. Tematem rozmów min.in.sytuacja w Europie i wzajemna współpraca" - napisała w piątek na Twitterze Mazurek.

Orban przebywa z dwudniową wizytą w Krakowie. W czwartek wieczorem wraz premier Beatą Szydło zwiedził wystawę malarstwa węgierskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie. Szefowie rządów Polski i Węgier zjedli też kolację w Willi Decjusza, podczas której odbyła się ich nieformalna rozmowa; miała ona dotyczyć m.in. przygotowań do najbliższego szczytu UE.

W piątek węgierski premier spotkał się w krakowskiej kurii z odchodzącym na emeryturę metropolitą krakowskim kard. Stanisławem Dziwiszem. Wziął też udział w konferencji naukowej dedykowanej prof. Wacławowi Felczakowi - badaczowi dziejów Europy Centralnej, znawcy historii Węgier, gdzie wygłosił przemówienie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Ribbenmoł 2016-12-09 12:59:10
    13 grudnia odbędzie się następne posiedzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie praworządności w Polsce. Kaczyński spotka się z Orbanem aby po raz kolejny otrzymać potwierdzenie że Węgry zawetują ewentualne sankcje przeciwko Polsce za łamanie praworządności i demokratycznych zasad rządzenia państwem przez obecne władze. my zrobimy to samo jeżeli się okaże że demokracja w wykonaniu Węgierskim odbiega nieco od ideału :-). O spotkaniu prawników pani rzecznik z PIS mówiła "spotkanie kolesi". Spotkanie tych dwóch z pewnością opiszą jako dyskusje mężów stanu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA