REKLAMA

Po "czarnych protestach" zatrzymania w Warszawie i Poznaniu

  • Autor: PAP/JS
  • 03 października 2016 21:00
Po "czarnych protestach" zatrzymania w Warszawie i Poznaniu (fot. Adrian Zanberg/twitter)

• Czterech mężczyzn zostało doprowadzonych do jednostek policji w związku za zakłóceniem porządku podczas warszawskiego "czarnego protestu" - poinformowała policja.
• W Poznaniu zatrzymano trzy osoby za obrzucenie kamieniami siedziby PiS.

W wielu miastach Polski odbył się w poniedziałek "czarny protest" - jako wyraz sprzeciwu wobec możliwości zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji.

W manifestacji w Warszawie - jak szacują służby porządkowe - wzięło udział w kulminacyjnym momencie ok. 17 tys. osób. Po proteście do jednostek policji zostało doprowadzonych czterech mężczyzn w związku za zakłóceniem porządku - poinformował  rzecznik KSP Mariusz Mrozek. Jak dodał, będą odpowiadać za zakłócenia porządku. Mrozek wyjaśnił, że osoby te rzucały czymś w kierunku policjantów odgradzających od głównej manifestacji grupę przeciwników aborcji, która zgromadziła się pod kolumną Zygmunta.

W Poznaniu zatrzymano trzy osoby. Jak poinformował zecznik komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu Andrzej Borowiak, po "czarnym proteście" na placu Mickiewicza grupa kilkuset osób przeszła w kierunku ulic: Ratajczaka i św. Marcin. Tam kilka osób obrzuciło kamieniami siedzibę PiS; odpalono też środki pirotechniczne. Według policji byli to zamaskowani mężczyźni w kominiarkach, którzy wcześniej znajdowali się w tłumie protestujących. Jak dodał rzecznik, trwają przesłuchania i ustalanie motywów ich postępowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • gigi 2016-10-04 07:38:26
    na te BABY na ulicy deszcz lał z nieba CALY DZIEN TO POLITYCY Z NOWOCZESNEJ I PO MUCHA NIEWIERZACA DZIECI WLASNE PORZUCILA SZMATA MADONNAPIERDOLNICE CHCA USUWAĆ SZMATYREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA