REKLAMA

PO i PiS kłócą się o dymisję ministra Mariusza Błaszczaka

  • Autor: PAP/GP
  • 24 lutego 2016 12:51
PO i PiS kłócą się o dymisję ministra Mariusza Błaszczaka - Policja funkcjonuje normalnie, w ostatnim czasie odnosi sukcesy - ripostują PO politycy PiS. (fot.:)

• Platforma Obywatelska złożyła w środę (24 lutego) wniosek o wotum nieufności wobec szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka.
• Policja funkcjonuje normalnie, w ostatnim czasie odnosi sukcesy - przekonywali w odpowiedzi posłowie PiS. Ich zdaniem wniosek PO o odwołanie Mariusza Błaszczaka jest "absurdalny".

- Naszym zdaniem dalsze zajmowanie stanowiska ministra spraw wewnętrznych przez Mariusza Błaszczaka grozi obniżeniem poziomu bezpieczeństwa w Polsce jak również dalszym upolitycznieniem policji - przekonywał na konferencji poseł PO Marek Wójcik.

Dodał, że zdaniem PO ostatnie zdarzenia - szczególnie okoliczności związane z odwołaniem komendanta policji Zbigniewa Maja - pokazują, że Błaszczak nie radzi sobie z nadzorem nad policją. Wójcik przekonywał też, że szef MSWiA powinien stracić stanowisko w związku z niepotwierdzonymi doniesieniami dot. rzekomego nielegalnego podsłuchiwania dziennikarzy przez służby za czasów rządów PO-PSL.

Przeczytaj: 100 dni rządu, jak film o agencie 007

Poseł Jacek Sasin - nazywając wniosek Platformy o wotum nieufności wobec Błaszczaka "absurdalnym" - podkreślił, że daje on jednak dobrą okazję, żeby opowiedzieć jak wiele w zakresie poprawy bezpieczeństwa obywateli, funkcjonowania policji się wydarzyło.

Poseł Arkadiusz Czartoryski zaznaczył z kolei, że tworzona jest "mapa bezpieczeństwa kraju" konsultowana z samorządami. Dodał, że została podjęta decyzja o zatrzymaniu likwidacji kolejnych posterunków policji. Zapadają też - kontynuował - decyzje o odbudowie gminnych posterunków, które przestały istnieć.

Czartoryski mówił również o planach wzmocnienia policji.

- Doczekaliśmy się decyzji o redukcji 150 etatów w Komendzie Głównej Policji i skierowanie tych etatów bliżej ludzi do komend wojewódzkich. To jest bolesne dla polityków PO, że resort spraw wewnętrznych i policja podjęły dobre decyzje kierując się do obywateli - powiedział.

- Policja funkcjonuje normalnie, w ostatnim czasie odnosi sukcesy (...) a Platforma Obywatelska stwarza wrażenie, że panuje chaos w policji - ocenił poseł PiS.

W ocenie Sasina, za czasów PO MSW kierowały osoby niekompetentne, albo skompromitowane, a na czele policji stał Marek Działoszyński, który - jak stwierdził - był obarczany niejasnymi związkami i okazał się politykiem współrządzącej partii. (Działoszyński kandydował do Sejmu z list PSL w Łodzi).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • spragniony123 2016-02-24 15:27:36
    PO chce zrobić wyłom w rządzie .Oni nie mają moralnego prawa jakieś korekty robić w rządzie .Jak będą rządzić to mogą robić co im się podoba .A teraz wara od rząduREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA