REKLAMA

PO i PSL proponują odroczenie obrad Sejmu

  • Autor: pap/em
  • 11 stycznia 2017 10:45
PO i PSL proponują odroczenie obrad Sejmu Wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska zgłosiła wniosek na posiedzenie Prezydium Sejmu o przerwę do środy 18 stycznia (fot. kidawa-blonska.p)

Grzegorz Schetyna zaproponował przerwę w obradach Sejmu do 18 stycznia. Z kolei PSL chce odroczenia obrad Sejmu o dwa tygodnie.

"Przed chwilą wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska zgłosiła wniosek na posiedzenie Prezydium Sejmu o przerwę do środy 18 stycznia do godziny 9., żebyśmy mieli czas na znalezienie tego pomysłu na rozmowę i znalezienie rozwiązania tego konfliktu" - powiedział Schetyna w środę (11 stycznia) dziennikarzom.

Jak dodał, szef klubu PO Sławomir Neumann na posiedzeniu Konwentu Seniorów przedstawi też projekt uchwały ws. rozwiązania kryzysu parlamentarnego i budżetowego. "To jest wyciągnięcie ręki ze strony Platformy" - przekonywał lider PO.

Z kolei szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że należy o dwa tygodnie odroczyć posiedzenie Sejmu.

"Chcemy normalnej pracy, rozwiązywania problemów, a nie ich mnożenia (...). Nie damy się zapisać ani do totalnej opozycji, ani do totalnej władzy" - podkreślił. Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że wniosek o odroczenie obrad zostanie złożony na Konwencie Seniorów.

"Emocje są bardzo duże" - powiedział Kosiniak-Kamysz. "PiS nie rozwiązał konfliktu, na władzy zawsze spoczywa większa odpowiedzialność za doprowadzenie do porozumienia, bo to oni mają możliwość uzyskania większości w Sejmie i Senacie" - ocenił.

Poinformował też, że PSL nie będzie uczestniczyło w posiedzeniu, jeżeli zostanie przeniesione na Salę Kolumnową.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • pokorny obywatel 2017-01-11 12:57:31
    Po co odraczać obrady sejmu? Jak ciury nie chca pracować to niech opuszcza sejm, zrezygnują z mandatu posła i na ulice z kodomitami sobie śpiewaćREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA