REKLAMA

PO: Jesteśmy poddawani naciskowi politycznemu

 • Autor: PAP/AT
 • 21 lipca 2017 10:39
PO: Jesteśmy poddawani naciskowi politycznemu Senator Bogdan Klich (PO) zaapelował do marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, aby podjął decyzję o wyprowadzeniu z terenu parlamentu policji (fot.Bogdan Klich/facebook)

Zwracam się w imieniu klubu PO do pana marszałka o podjęcie decyzji o demilitaryzację terenu Sejmu i Senatu i wyprowadzenia - żądamy tego - z terenu parlamentu, oddziałów policji oraz sprzętu policyjnego, która działa na nas jak nacisk polityczny - powiedział Bogdan Klich (PO).

• W imieniu klubu PO wnoszę o wyprowadzenie policji z terenu parlamentu - zaapelował w Senacie Bogdan Klich (PO).

• Jesteśmy poddawani naciskowi politycznemu w tej izbie i w takich warunkach nie możemy obradować - podkreślił.

• Zaznaczył, że za sprawą tej ustawy dokonuje się przewrót konstytucyjny w Polsce.

W piątek Senat kontynuuje posiedzenie, na którym ma być omawiana nowa ustawa o Sądzie Najwyższym. Wcześniej - w piątek po północy - senacka komisja zawnioskowała o przyjęcie tej ustawy bez poprawek.

Piątkowe posiedzenie rozpoczęło się od wniosków formalnych opozycji o odroczenie posiedzenia. Wniosek nie uzyskał większości i sprawozdawca senackiej komisji Robert Mamątow (PiS) przystąpił do prezentacji sprawozdania komisji.

Senator Bogdan Klich (PO) zaapelował do marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, aby podjął decyzję o wyprowadzeniu z terenu parlamentu policji.

Czytaj też: Senacka komisja za przyjęciem ustawy o SN bez poprawek. Decyzja przy otwartych oknach i krzykach manifestujących

"Zwracam się w imieniu naszego klubu do pana marszałka o podjęcie decyzji, która leże w rękach pana marszałka o demilitaryzację terenu Sejmu i Senatu i wyprowadzenia - żądamy tego - z terenu parlamentu, oddziałów policji oraz sprzętu policyjnego, która działa na nas jak nacisk polityczny" - powiedział Klich. "Prace Senatu odbywają się w szczególnej atmosferze, dlatego że Senat jest oblężoną twierdzą od kilku dni oblężoną twierdzą takiej liczby policjantów i sprzętu policyjnego nie widzieliśmy jeszcze" - dodał Klich.

"Jesteśmy poddawani naciskowi politycznemu w tej izbie i w takich warunkach nie możemy obradować" - podkreślił.

Powiedział, że za sprawą tej ustawy dokonuje się przewrót konstytucyjny w Polsce.

"Nasze obrady odbywają się w szczególnych warunkach nie tylko, dlatego że uznano żeby skrócić czas przedstawienia senatorom do wglądu i zapoznania się. Wszystkie materiały dotyczące ustawy o Sądzie Najwyższym. To jest coś nie bywałego żeby 5 godzin oddzielało decyzję Sejmu od rozpoczęcia prac komisji senackiej" - podkreślił senator.

Klich złożył także wniosek o przerwę, którego senatorowie nie poprali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • analityk 2017-07-22 11:57:28
  Już teraz Sąd działa stronniczo. Niedawno zapadł wyrok na księdza który molestował młodego człowiek i teraz ma 48 lat. Wyrok był następujący: przeproszenie poszkodowanego listownie. To jest kpiną ze strony Temidy. Moim zdaniem w tych przestępstwach nie powinno być przedawnienia, ponieważ to jest zbrodnia na młodym człowieku.
 • !!! 2017-07-21 13:54:13
  Żenujące , społeczeństwo zaczyna trzeźwiej myśleć , nie będą żywymi tarczami Waszych złodziejskich machlojek, ograbiliście Skarb Państwa Polskiego- Majątek Narodowy, lecz sięgnięcie do zasobów prywatnych dóbr, dorobków ludzi uczciwych również w gruntach(największa w historii powojennej Polski afera gruntowa masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych "R" wszystkich klas na cele nierolnicze"B"mieszkalne gdzie właściciele gruntów nawet nie byli stronami postępowań) jest właśnie Waszą zgubą.
 • Stach Ostróżka 2017-07-21 13:53:00
  Zanim uwaga, najpierw cytata: "Prace Senatu odbywają się w szczególnej atmosferze, dlatego że Senat jest oblężoną twierdzą od kilku dni oblężoną twierdzą takiej liczby policjantów i sprzętu policyjnego nie widzieliśmy jeszcze" - dodał Klich." Powiadają, że u niektórych psychiatrów mających do czynienia z dewiantami, z czasem zachodzi możliwość uszczerbku osobowości, co nasi przodkowie ujęli w porzekadle: "Z jakim przestajesz, takim się stajesz". Ponieważ szkoda byłaby to wielka, gdyby miała dotknąć także b. ministra, dobrze byłoby, gdyby urlop spędził na Bałtykiem, którego szum fal świetnie służy "rekonstrukcji" psychiki. Wszak policja wokół obiektów sejmowych i senackich służyła wyłącznie zapewnieniu spokojnej pracy posłów i senatorów przed hałaśliwymi osobnikami na zewnątrz, a nie naciskom na wybrańców narodu. Tymczasem b. minister tak się przyzwyczaił do "bliskich spotkań" z dewiantami, że chyba zaczynają mu się mylić cele parlamentu z celami kliniki psychiatrycznej. Znak to, że czas na relaks!
 • klamkawoknie 2017-07-21 12:21:45
  Pan Bogdan Klich, żąda od marszałka Senatu aby odesłał Policję do koszar, sam za to przedtem otworzył okno na sali obrad, wymachiwał do protestantów i zachęcał do dzikich wrzasków, po czym, zaintonował śpiew polskiego hymnu narodowego. I to był, jego zdaniem, nacisk polityczny PiS na PO przy pomocy Policji, która rzekomo przeszkadzała w prowadzeniu obrad. Totalna bzdura panie Klich. To wrzask protestantów zakłócał obrady na pana sygnał przez osobiście otwarte okno. Zachowuje się pan jak dzieciak aby tylko pokazano pana w mediach. Liczy pan pewnie na to, że Georg Soros wciągnie pana na swoją listę płac.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA