REKLAMA

PO, KOD, PSL i Nowoczesna razem będą maszerować przeciw PiS

 • Autor: PAP/GP
 • 20 kwietnia 2016 10:26
PO, KOD, PSL i Nowoczesna razem będą maszerować przeciw PiS Kijowski zaprosił do udziału w marszu wszystkie środowiska szanujące demokrację, szanujące Europę, ceniące wartości europejskie.(fot.:twitter.com/Kom_Obr_Dem)

Platforma Obywatelska wraz z innymi partiami opozycyjnymi i Komitetem Obrony Demokracji organizują 7 maja w Warszawie marsz poparcia dla obecności Polski w Unii Europejskiej - poinformowali w środę (20 kwietnia) liderzy m.in. PO, KOD, Nowoczesnej i PSL.

- Razem będziemy chcieli powiedzieć, że nie pozwolimy, by Jarosław Kaczyński wyprowadził Polskę z Europy. Nie pozwolimy na takie rządy PiS, które psują prawo, psują konstytucję, psują nasze państwo - mówił podczas środowego briefingu przed KPRM lider PO Grzegorz Schetyna.

7 maja obchodzimy święto Europy, święto naszej europejskości, święto wspólnoty ludzi szanującej wartości europejskie, wartości demokratyczne, dla których ważna jest wolność - podkreślał lider KOD Mateusz Kijowski.

Dodał, że marsz KOD-u organizowany jest wraz z partnerami politycznymi i społecznymi. Udział w nim mają wziąć - poza partiami opozycyjnymi - m.in. związkowcy ze Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Przeczytaj: Beata Szydło leci do USA na spotkanie ONZ

Lider KOD poinformował, że manifestanci wyruszą 7 maja o godz. 13 spod Trybunału Konstytucyjnego i przejdą na plac Piłsudskiego.

- Będziemy podkreślać, że Polacy kochają Europę, że są Europejczykami, że nie oddadzą wolności - mówił Kijowski. Nie damy się wypchnąć z Europy. Jesteśmy i będziemy w Europie.

Zaprosił do udziału w marszu wszystkie środowiska szanujące demokrację, szanujące Europę, ceniące wartości europejskie.

Szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślał, że Polska jest równoprawnym członkiem UE.

- Będziemy szli za czymś, nie przeciwko czemuś - mówił.

Z kolei lider Nowoczesnej Ryszard Petru zapewniał, że ludzi dobrej woli jest więcej.

- Więcej jest ludzi, którzy chcą pozostać w Europie niż tych, którzy chcą nas z niej wypchnąć - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Z. Walczak 2016-04-21 14:38:10
  Te wartości europejskie to w gruncie rzeczy aborcja, eutanazja, małżeństwa homoseksualne, multi-kulti itp.
 • wróżka 2016-04-20 15:25:43
  Żeby butów nie pogubili, bo już dalej to będą maszerować w skarpetkach, mimochodem tylko na to zasługują, PHI
 • koń_jaki_jest_każdy_widzi 2016-04-20 13:57:59
  No właśnie!!! Wybraliśmy w wolnych wyborach i tym Panom i Paniom już dziękujemy. A oni uczepili się, jak przysłowiowy pijany płota i wciąż to do nich nie dociera (???). Ograniczeni jacyś, czy co??? Poza tym niech się nie kłamią, że " ludzi dobrej woli jest więcej", bo po pierwsze to oni do nich, niestety, nie należą, a po drugie ostatnie sondaże pokazują, jak jest w rzeczywistości.
 • Eurokołchoz_wzywa_START 2016-04-20 13:38:49
  Szanowni Panie i Panowie, Czas już zabrać swoje wiaderka i łopatki i wynieść się raz i skutecznie z polskiej piaskownicy. Tym bardziej, że intratne posady w Brukseli na pewno już na Was czekają. Żenujące jest traktowanie przez Was spraw polskich jako najbardziej skutecznej trampoliny do Europarlamentu. Euro-kołchoz wzywa, więc zamiast tracić tu czas - do biegu, gotowi, START.
 • Iwona 2016-04-20 13:23:33
  PO-PSL-SLD,KOD i PO- Nowoczesna,To JEDNO ANTYPOLSKIE UGRUPOWANIE tylko zmieniają NAZWY!!!DlaczegoDZIENNIKARZE-MEDIA ich nie ROZLICZAJĄ,za złodziejskie RZĄDY-AFERY!!!? Tylko ich PROMUJĄ i nagłaśniają szum MEDIALNY o łamaniu DEMOKRACJI!!! Wybraliśmy DEMOKRATYCZNIE RZĄD-PIS-u i za CZTERY lata ich OSĄDZIMY!!! My POLACY !!! Nie MEDIA ,ani tym bardziej BEZKARNI medialnie PO-PSL-SLD,KOD i PO- Nowoczesna z PetruSSkami i KijowSSkimi NA CZELE-WAM już PODZIĘKOWALIŚMY!!!Pozdrawiam
 • 12345 2016-04-20 13:16:49
  Szkoda słów na komentowanie tych głupot. Na szczęście mamy XXI wiek i nowomodna mowa-trawa i pokrętna logika nie dociera do osób myślących. Zazwyczaj nie mam czasu na głupoty, ale może w ramach relaksu i dobrej rozrywki obejrzę sobie w telewizji mizerne występy odrywanych na siłę od żłobu kupy Euro- pajaców. W końcu śmiech to zdrowie.:))))))))))))))))))))))REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA