REKLAMA

PO krytycznie o tempie prac nad wyborem sędziów Trybunału

  • Autor: GP
  • 02 grudnia 2015 10:55
PO krytycznie o tempie prac nad wyborem sędziów Trybunału Budka: Postanowienia TK to nie apel, to decyzja procesowa (fot. twitter.com)

Klub parlamentarny PO zwołał konferencję prasową, na której posłowie partii krytycznie odnieśli się do procedowanych w sejmie zmian składu Trybunału Konstytucyjnego. Borys Budka, Sławomir Neumann i Robert Kropiwnicki nazwali podejmowane decyzje zamachem na TK.

Zdaniem polityków największej partii opozycyjnej dochodzi do przyspieszenia. PiS dokonuje zamachu na konstytucyjną instytucję przy braku poszanowania prawa.

- Postanowienia Trybunału Konstytucyjnego to nie apel, to decyzja procesowa – tłumaczył były minister sprawiedliwości, prawnik Borys Budka. - Sejm musi się do niej zastosować, ale PiS udaje, że jej nie ma.

Inni politycy partii wtórowali mu argumentując, że dochodzi do ostentacyjnego łamania prawa i obyczajów parlamentarnych. Podkreślali, że sytuacja nie ma precedensu w historii polskiego parlamentaryzmu.

- Zwracamy się do marszałka o stosowanie się do postanowienia Trybunału – apelował Robert Kropiwnicki, z PO. - Liczymy, że będzie szanował literę prawa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA