REKLAMA

PO: na naszych listach jest 43 proc. kobiet

  • Autor: PAP
  • 11 września 2015 11:21
PO: na naszych listach  jest 43 proc. kobiet Przynajmniej jedna kobieta znajdzie się w każdej pierwszej trójce, a co najmniej dwie w pierwszej piątce – powiedziała premier. Fot. facebook.com

Na listach wyborczych PO jest 43 proc. kandydatek - mówiła na Kongresie Kobiet premier Ewa Kopacz. Przypomniała, że wprowadzenie kwot na listach wyborczych to zasługa Kongresu; podziękowała jego organizatorkom za pracę na rzecz sprawiedliwej Polski i poprawy sytuacji Polek.

VII Kongres Kobiet rozpoczął się w Warszawie. Kopacz przyjechała na Kongres na krótko, prosto z Sejmu. Podziękowała za zaproszenie i za atmosferę, która ją przywitała.

Pogratulowała wielkiej pracy, jaką Kongres wykonuje na rzecz Polski równościowej i sprawiedliwej. Jak podkreśliła, to zasługa Kongresu Kobiet, że przygotowując listy wyborcze, partie muszą przestrzegać kwot i umieścić na listach przynajmniej 35 proc. kobiet.

Dziękuję wam za to - powiedziała.

"Jedna kobieta w każdej pierwszej trójce"

Jak poinformowała, na listach wyborczych PO jest 43 proc. kobiet. Dodała, że przynajmniej jedna kobieta znajdzie się w każdej pierwszej trójce na listach PO, a co najmniej dwie - w pierwszej piątce.

Zaznaczyła, że do tej pory w żadnym rządzie nie było tylu kobiet co w jej gabinecie; w jej rządzie po raz pierwszy w historii - mówiła - kobieta jest szefem MSW. Zwróciła też uwagę, że nigdy do tej pory nie wprowadzono tylu rozwiązań ułatwiających łączenie pracy z życiem rodzinnym.

"Zawsze może pani liczyć na nasze wsparcie"

Istotą mojego myślenia o prawach kobiet jest przekonanie, że to one mają wybór i to one mają podejmować decyzje co do swojego życia. I te ich wybory nie mogą być wymuszone ani sytuacją ekonomiczną, ani też fałszywie rozumianymi normami kulturowymi - mówiła.

Uczestniczki Kongresu zaśpiewały jej "Sto lat".

Zawsze może pani liczyć na nasze wsparcie i na taką gorącą atmosferę - powiedziała prezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet Dorota Warakomska.
.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA