REKLAMA

PO o 100 dniach: PiS nie realizuje obietnic, Polska tonie w chaosie

 • Autor: bad/PAP
 • 23 lutego 2016 11:23
PO o 100 dniach: PiS nie realizuje obietnic, Polska tonie w chaosie Zdaniem PO, 100 dni PiS to zła zmiana, trudno doszukiwać się pozytywów, ich po prostu nie ma. (fot.: twitter/PO)

• PiS nie realizuje obietnic, a Polska tonie w chaosie - tak 100 dni rządu Beaty Szydło oceniają politycy PO.
• W środę PO ma złożyć wniosek o wyrażenie wotum nieufności szefowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi.
• Błaszczak - według Platformy - "jest symbolem tych 100 dni nieudolności".

Szef PO Grzegorz Schetyna powiedział na wtorkowej konferencji prasowej, że 100 dni rządu, to 100 dni prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "To nie przejęzyczenie, to opis i ocena tych 100 dni, tego co działo się w tym czasie i co niestety będzie działo się przez następne setki dni do następnych, najbliższych wyborów" - powiedział Schetyna.

Według niego, 100 dni rządu nie było związane ani z realizacją obietnic złożonych w kampanii wyborczej, ani tych, które premier Szydło przedstawiała w expose. "Zwykle jest tak, że jeżeli ktoś nie jest w stanie realizować zapowiedzi i rzeczy, które obiecuje realizować, swoich obietnic wyborczych, atakuje poprzedników, przerzuca odpowiedzialność" - stwierdził Schetyna.

Dziś - ocenił lider PO - jesteśmy świadkami takiej sytuacji. "Dzisiaj PiS zajmuje się ośmioma latami rządów PO i PSL-u, dzisiaj chce rozliczać to, co zastał. Trochę późno, bo Polacy zobaczyli i widzą to każdego dnia, że ta dobra zmiana polega tylko na tym, że Polska tonie w chaosie" - powiedział Schetyna.

Szef klubu PO Sławomir Neumann podkreślił, że PiS złożyło pięć głównych obietnic wyborczych: obniżenia wieku emerytalnego, wprowadzenia minimalnej stawki godzinowej za pracę, darmowych leków dla seniorów oraz kwoty wolnej od podatku w wysokości 8 tys. zł, a także uruchomienia programu 500 plus.

"Po studiach można śmiało powiedzieć, że nie dali rady. Dali natomiast radę i to udało im się bardzo dobrze, wprowadzić chaos i poczucie zagrożenia wśród Polaków, dali radę uderzyć w podwaliny państwa demokratycznego" - stwierdził Neumann. Jak mówił, politycy PiS "dali też radę, co nie udało się nikomu, podzielić polskie dzieci i programem +pięćset minus+ wykluczyli 3 mln polskich dzieci" oraz "dali radę wprowadzić chaos w edukacji i w samorządach".

"Te sto dni, to sto dni chaosu i poczucia braku bezpieczeństwa wśród Polaków zrealizowane przez rząd Beaty Szydło i to jedyna obietnica, niewypowiedziana, ale spełniona przez ten rząd i przez tę większość, która w parlamencie decyduje, w którą stronę Polska się rozwija" - powiedział Neumann.

Schetyna uznał, że 100 dni rządu ma swego bohatera, a jest nim minister spraw wewnętrznych i administracji. Minister Błaszczak - stwierdził lider PO - "jest symbolem tych 100 dni nieudolności". "Tych obietnic, oszustwa, ale też takiej zwykłej, ministerialnej, urzędniczej nieudolności" - dodał lider Platformy.

Dlatego - zapowiedział szef PO - w środę, "żeby podsumować te 100 dni", Platforma złoży wniosek o wyrażenie przez Sejm wotum nieufności szefowi MSWiA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • spragniony123 2016-02-23 18:41:32
  Gratulacje z okazji 100 dni . natomiast współczuję opozycji która po przegranych wyborach nie może przyjść do siebie a Polskę traktuje jako utracony łup i próbuje odzyskać przy pomocy kamrata z zachodu
 • POtosyf 2016-02-23 16:54:23
  "obniżenia wieku emerytalnego, wprowadzenia minimalnej stawki godzinowej za pracę, darmowych leków dla seniorów oraz kwoty wolnej od podatku w wysokości 8 tys. zł, a także uruchomienia programu 500 plus" Jak na 100 dni rządzenia to i tak dużo robią mimo, że te kundle z PO i Nowoczerstwej ciągle ujadają i wprowadzają chaos. Rząd został wybrany na 4 lata a nie na 100 dni mają więc 4 lata na realizację obietnic. Gdyby chcieli wszystko zrobić w 100 dni to dopiero byłby chaos, lepiej robić wolniej a dokładniej i wszystko po 3 razy przemyśleć.
 • Andrzej Sprawiedliwy 2016-02-23 12:26:15
  Może i nie realizuje w pełni zobowiązań, ale robi więcej dobrych rzeczy, choćby pokazywanie Polakom skurwy...ów (patrz Wałęsa vel Bolek) na stryczek z nim !!!!!!!!!!
 • Marek 2016-02-23 11:35:13
  Ja czekam na rozliczenie obietnic 8 letniego Rzadu Tuska PO PSL .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA