REKLAMA

PO o przyszłych koalicjach: trzy partie w rządzie

  • Autor: TM
  • 14 października 2015 09:00
PO o przyszłych koalicjach: trzy partie w rządzie Kiedy liczba partnerów wzrasta to jest coraz ciężej – mówił o przyszłych koalicjach szef sztabu PO. Fot, facebook.com

Nie wyobrażam sobie koalicji z PiS-em. Kompletnie inne wizje Polski. Nie odnalazłbym się w Polsce zamkniętej, którą proponuje Prawo i Sprawiedliwość – powiedział w RMF FM szef sztabu PO Marcin Kierwiński.

Pytany o koalicję ”wszyscy przeciwko PiS? " odpowiedział, że to możliwe w przypadku gdyby ”byłaby to koalicja oparta na trzech podmiotach. Koalicja, która może sprawnie rządzić”.

"Powyżej 3 jest to trudne"

Kiedy liczba partnerów wzrasta to jest coraz ciężej. Powyżej 3 jest to trudne - mówił szef sztabu PO.

Koalicja Zjednoczona Lewica, Nowoczesna, PSL i Platforma?

Wszystko zależy od wyników poszczególnych partii politycznych. O koalicjach będziemy rozmawiali zaraz po wyborach - odpowiedział polityk PO.

Debata bez Ewy Kopacz

Mówił też o debacie Kopacz-Szydło.

Ustalenia obu sztabów są takie, że panie będą stały w tej debacie - stwierdził.

Jego zdaniem ”premier Kopacz ma większe szanse na zwycięstwo, bo jest politykiem bardziej doświadczonym, który spełniał ważne funkcje publiczne. I chyba jest wyższa od Beaty Szydło”.

 Poinformował również, że we wtorkowej debacie nie będzie uczestniczyła premier Kopacz, bo ma "wiele obowiązków".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA