REKLAMA

PO pewnie wygrywa batalię o Senat na Pomorzu

  • Autor: PAP
  • 26 października 2015 08:41
PO pewnie wygrywa batalię o Senat na Pomorzu Sławomir Rybicki zdobył mandat senatora w okręgu wyborczym nr 64. Fot. facebook.com

Kandydat PO Sławomir Rybicki zdobył mandat senatora w okręgu wyborczym nr 64, obejmującym powiat pucki i miasto Gdynia - wynika z danych PKW, po zliczeniu głosów z ponad 80 proc. komisji obwodowych. Senatorem zostanie także Kazimierz Kleina.

Rybickiego, który był zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego, poparło ok. 70 tys. głosujących.

Rybicki pokonał rywali

Na kandydata PiS Jerzego Miotkego - w latach 2002-2014 wiceprzewodniczącego Rady Miasta Gdyni, a w latach 1998-2002 wiceprezydenta Gdyni - zagłosowało ok. 43 tys. osób.

W wyborach do Senatu w tym okręgu startował również bezpartyjny kandydat - kpt. żeglugi wielkiej Józef Wójcik, startujący z własnego z komitetu wyborczego.

W 2011 r. mandat senatora w tym okręgu zdobył Edmund Wttbrodt startujący z list PO; otrzymał 70 345 głosów.

36 tys. głosów senatora

Natomiast według cząstkowych danych PKW po zliczeniu głosów z ponad 80 proc. komisji obwodowych senatorem w okręgu wyborczym nr 62, obejmującym powiaty lęborski, słupski, wejherowski oraz miasto Słupsk, został senator PO w ostatniej kadencji, Kazimierz Kleina.

Na obecnego senatora PO głos oddało ok. 36 tys. wyborców. Drugiego, jedynego kontrkandydata do Senatu w okręgu nr 62, zgłoszonego przez PiS, radnego miasta Słupska, Roberta Kujawskiego poparło ok. 28 tys. głosujących.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA