REKLAMA

PO, pierwsze posiedzenie sejmu: Ewa Kopacz podda się weryfikacji

  • Autor: PAP/AT
  • 27 października 2015 20:10
PO, pierwsze posiedzenie sejmu: Ewa Kopacz podda się weryfikacji - Będziemy bardzo patrzeć rządzącym na ręce - powiedziała Ewa Kopacz (fot.facebook.com/Ewa-Kopacz)

- Chcemy zaproponować wyborcom nową Platformę Obywatelską. Będziemy się weryfikować od podstaw - powiedziała Ewa Kopacz. - Trzeba mieć w sobie dość pokory i poddać się weryfikacji - dodała.

- W dniu pierwszego posiedzenia Sejmu Rada Krajowa ustali kalendarz wyborów wewnętrznych w PO: w kołach, powiatach, regionach i szefa partii - poinformowała we wtorek premier Ewa Kopacz. Zapowiedziała, że będzie ubiegać się o funkcję przewodniczącego PO .

PO wyciągnęła wnioski z wyników wyborów

"Ponieważ PO zadeklarowała, że wyciągnęła wnioski z tej kampanii, z ostatnich lat swoich rządów, to chcemy zaproponować wyborcom, Polakom, nową Platformę. Będziemy się weryfikować od podstaw" - powiedziała Kopacz po wtorkowym posiedzeniu zarządu PO.

Zapowiedziała, że w dniu pierwszego posiedzenie Sejmu nowej kadencji, zbierze się Rada Krajowa PO, która ustali kalendarz wyborów wewnętrznych w partii, od kół aż do szefa partii. "Do tych wyborów będą stawać wszyscy ci, którzy dzisiaj mają pomysł na Platformę Obywatelską" - powiedziała Kopacz.

Kopacz będzie kandydować na szefa PO

Zapowiedziała, że "podda się weryfikacji" członków partii i "będzie kandydować na szefa Platformy". "Uważam, że (...) dość pokory trzeba mieć w sobie i poddać się weryfikacji, i każdy wyrok wyborców, czyli członków Platformy Obywatelskiej będzie tym wiarygodnym wyborem" - dodała Kopacz.

Powiedziała też, że we wtorek "szefowie regionów odpowiedzialni za kampanię w swoich okręgach wyborczych bardzo merytorycznie podsumowali kampanię". "Wyciągnęliśmy z tego wnioski. Chcemy być i na pewno będziemy jako największy klub opozycyjny, liderem opozycji. Będziemy bardzo patrzeć rządzącym na ręce. Przypominać obietnice składane w kampanii wyborczej" - zapowiedziała Kopacz. Oświadczyła, że PO chce być bardzo konstruktywną i merytoryczną opozycją.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • kochamjaktusk 2015-10-27 20:25:16
    weryfikacja bedzie polegala na pozbyciu sie opozycji wewnatrzpartyjnej. proponuje, zeby na-metr-wglab-kopaczka dokonala tej weryfikacji razem z corka na obczyznie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA