REKLAMA

PO ponagla MON ws. dokumentów dotyczących zakupu śmigłowców

  • Autor: PAP/AT
  • 22 maja 2017 11:55
PO ponagla MON ws. dokumentów dotyczących zakupu śmigłowców Posłowie PO chcą wgląd w dokumenty dor.Caracali został im zapewniony do środy (24 maja) (fot.PTWP)

Posłowie PO wystosowali w poniedziałek (22 maja) pismo ponaglające do szefa MON Antoniego Macierewicza ws. udostępnienia kolejnych dokumentów dot. postępowania na zakup śmigłowców dla wojska. Chcą by wgląd w te dokumenty został im zapewniony do środy (22 maja).

Poseł PO Cezary Tomczyk przypomniał na poniedziałkowej konferencji prasowej, że 16 maja politycy Platformy zwrócili się do Macierewicza z wnioskiem o dalszą kontrolę w MON. Chcieli przejrzeć kolejne dokumenty związane z przetargiem na zakup helikopterów dla armii. Chcieli by ich wizyta w resorcie obrony odbyła się w ten poniedziałek.

"Dziś odmówiono nam dostępu do kolejnych dokumentów. Łączymy to jednoznacznie z faktem, że w czwartek w Sejmie odbędzie się głosowanie nad wotum nieufności dla ministra Macierewicza. Dzisiaj zadajemy pytanie czego boi się MON?" - podkreślił Tomczyk.

Czytaj też: Wacław Berczyński przerwał milczenie. Caracale to miała być kradzież

Poseł PO Mariusz Witczak poinformował, że Platforma wystosowała do Macierewicza pismo ponaglające - chce by materiały, które ją interesują zostały przez MON udostępnione do środy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA