REKLAMA

PO prowadzi kampanię podczas wyjazdowych posiedzeń rządu?

  • Autor: PAP
  • 06 października 2015 18:09
PO prowadzi kampanię podczas wyjazdowych posiedzeń rządu? Ewa Kopacz w Bydgoszczy (fot. facebook)

Sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski powiedział we wtorek (6 października), że Zjednoczona Lewica czeka do końca tygodnia na dane o kosztach wyjazdowych posiedzeń rządu. W przeciwnym razie zgłosi sprawę do PKW o sprawdzenie, czy te wyjazdy nie są nielegalnym finansowaniem kampanii PO.

"Pani premier Ewa Kopacz wraz ze swoim rządem była przez dwa dni na spotkaniu wyjazdowym rządu, a cały czas nie padła odpowiedź na kluczowe pytanie Zjednoczonej Lewicy, które od początku tych wyjazdów zadawaliśmy przy okazji wizyty rządu w różnych częściach Polski: skąd i jakie są koszty funkcjonowania rządu na posiedzeniach wyjazdowych?" - mówił Gawkowski na konferencji prasowej przed budynkiem Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie we wtorek obradowała Rada Ministrów.

Polityczno-piarowska gra PO

Zdaniem polityka lewicy, wyjazdowe posiedzenia rządu są "polityczno-piarowską grą". "Nie ma na to zgody, na takie wydatkowanie publicznych pieniędzy z budżetu państwa i na uprawianie polityki wyborczej" - zaznaczył.

Gawkowski poinformował, że Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni czeka na przedłożenie dokumentów finansowych dotyczących wyjazdów rządu. "Rząd Ewy Kopacz powinien rozliczyć się ze wszystkich wyjazdowych posiedzeń; powiedzieć, ile to kosztowało podatników i czy to nie jest dodatkowe finansowanie kampanii Platformy Obywatelskiej" - dodał.

Sprawą zajmie się PKW

Zaznaczył, że ZL poczeka na te wyjaśnienia do końca tygodnia.

"Jeśli takich wyjaśnień nie będzie, to Zjednoczona Lewica złoży zapytanie do Państwowej Komisji Wyborczej z prośbą o sprawdzenie, czy te wyjazdowe posiedzenia rządu nie są oby nielegalnym finansowanie kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej" - zapowiedział Gawkowski.

Do czasu nadania depeszy PAP nie udało się uzyskać komentarza rzecznika rządu Cezarego Tomczyka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA