REKLAMA

PO pyta Marszałka Kuchcińskiego o prace Sejmu w Sali Kolumnowej

  • Autor: GP/PAP
  • 09 stycznia 2017 10:56
PO pyta Marszałka Kuchcińskiego o prace Sejmu w Sali Kolumnowej Sławomir Neumann ocenił, że PiS wreszcie wraca z długich wakacji. (fot.: youtube.com)

• Zdaniem Platformy Obywatelskiej, potencjalne kolejne spotkanie Sejmu w Sali Kolumnowej rodzi pytania. Poseł Sławomir Neumann (PO) liczy na odpowiedź z Kancelarii Sejmu.
• Pytany o spotkanie w poniedziałek (9 stycznia) o 14. nie odpowiedział jednoznacznie. PO chce jeszcze ustalić, czy jej przedstawiciele będą na spotkaniu.
• Politycy PiS deklarują gotowość do kolejnych rozmów.

- Dochodzą do nas informacje, że Marszałek Kuchciński planuje spotkanie Sejmu w Sali Kolumnowej - mówił w Sejmie Sławomir Neumann (PO)Polityk odnosił się do zapowiedzi Kancelarii Sejmu, że omawiana sala będzie przygotowywana na ewentualne obrady. Neumann zauważył, że PO wystosowało pytania do Marszałka o szczegóły ewentualnego posiedzenia w tej sali. - Mam nadzieję, że otrzymamy odpowiedź na nasze pytania jak najszybciej.

PO nie dostała odpowiedzi ze strony Kancelarii, czy samego Marszałka Sejmu.

Konferencja szefa klubu PO, miała miejsce w poniedziałek (9 stycznia) w Sejmie.

Spotkanie liderów

Polityka dopytano też o możliwą obecność lidera PO, Grzegorza Schetyny na zapowiedzianym spotkaniu o godz. 14.

Z inicjatywy Marszałka Senatu ma dojść do spotkania liderów partii politycznych w poniedziałek (9 stycznia). Szczegóły były ustalane w poniedziałek w godzinach przedpołudniowych. Swoją gotowość do rozmów zgłosił Ryszard Petru.

- Będziemy o tym rozmawiać - podkreślił Neumann. - Dzwoniono z pilnym zaproszeniem na spotkanie. To, co się dzieje w parlamencie to bardzo poważna sprawa. Wydarzenia z 16 grudnia były największym kryzysem w Polsce.

Polityk stwierdził, że do poniedziałku rana (9 stycznia) nie wydarzyło się nic, co można by uznać za przełom w temacie sporu parlamentarnego.

Czytaj: Spotkanie wzbudziło nadzieję lidera PSL

- Rozumiem, że PiS wrócił z długich wakacji - to o przerwie świątecznej - i zacznie zajmować się tematem. Liczę, że pójdą po rozum do głowy.

PiS gotowe do kompromisu

Dwa słowa o możliwym kompromisie wypowiedział w poniedziałek także Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. Na pytanie, czy do 11 stycznia wszystko może się rozejść po kościach, odpowiedział:

- Z naszej strony jest absolutna gotowość do pewnego przełomu (...), natomiast do tanga trzeba dwojga i w tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało na raz. To od opozycji zależy czy 11 stycznia posiedzenie Sejmu odbędzie się w Sali Plenarnej, bo się odbędzie na pewno, czy w Sali Kolumnowej.

Politycy opozycji w poniedziałek (9 stycznia) nadal byli w Sali Plenarnej, kontynuując protest, który zaczął się 16 grudnia. W ocenie opozycji doszło do nieregulaminowego zamknięcia sejmu, głosowania budżetu w wątpliwych okolicznościach i przekroczenia uprawnień wobec posła przez Marszałka. Marek Kuchciński zawiesił w połowie grudnia posła PO Michała Szczerbę, co było impulsem do protestów opozycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA