REKLAMA

PO się reorganizuje i przygotowuje nowy program partii

  • Autor: GP
  • 14 czerwca 2016 11:17
PO się reorganizuje i przygotowuje nowy program partii Grabiec: Rząd PiS ma poważny problemy z programem 500 plus. (fot.:youtube.com)

• Jan Grabiec z PO ocenił, że PO po ośmiu latach rządów jest w dobrej kondycji.
• Polityk przypomniał, że w Polsce debatują Kluby Obywatelskie PO. To spotkania, które wypracują nowy program partii.
• Grabca niepokoi, jak rząd przełożył obciążenie programem 500 plus na samorządy.

Jan Grabiec, poseł PO we wtorek (14 czerwca) gościł na antenie TVP. Rozmowę zdominował temat obecnej kondycji Platformy jako partii opozycyjnej. Polityk nie uciekł od pytań o przyszłość formacji.

Grabiec wyszedł od obecności PO w internecie, która stała się w ostatnich tygodniach żywą debatą z innymi uczestnikami życia publicznego. - Toczymy żywe dyskusje z przeciwnikami politycznymi na Twitterze i Facebooku - komentował polityk.

Dalej Grabiec skupił się na samej PO.

- Platforma ma się całkiem nieźle jak na partię, która po 8 latach straciła władzę - mówił. Po czym nawiązał do sytuacji, która w poniedziałek była szeroko komentowana przez media, tj. wykreślenia z partii siedmiuset aktywistów PO w Łodzi. - Jeśli ktoś chce odejść z PO to teraz jest najlepszy moment przed otwarciem programowym.

Czytaj: Szczyt NATO w Warszawie będzie najważniejszy w historii, mówi sekretarz Sojuszu

Partia niedługo podsumuje Kluby Obywatelskie, czyli konsultacje społeczne pracujące nad nowym programem PO. W ocenie Grabca w najbliższym czasie PO się skonsoliduje.

Przechodząc do tematu rządowego, rozmowa skupiła się na programie 500 plus, który niedawno minister Elżbieta Rafalska podsumowała po dwóch miesiącach jego działania.

- Rząd PiS ma poważny problemy z programem 500 plus - ocenił polityk opozycji w TVP. - To obciążenie zostało zrzucone ostatecznie na samorządy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA