REKLAMA

PO składa zawiadomienie do CBA: Polska Fundacja Narodowa nielegalnie finansuje kampanię polityczną PiS

  • Autor: PAP/AT
  • 12 września 2017 11:33
PO składa zawiadomienie do CBA: Polska Fundacja Narodowa nielegalnie finansuje kampanię polityczną PiS Grupa ludzi mocno powiązana z Beatą Szydło bogaci się kosztem Polski i Polaków z twarzą pani premier - mówi posłanka PO Monika Wielichowska (fot.:twitter.com/Platforma_org)

Polska Fundacja Narodowa przeznacza środki na walkę polityczną PiS-u z opozycją i prezydentem Andrzejem Dudą. PO składa wniosek do CBA o zbadanie tej sprawy - poinformowała posłanka Platformy Monika Wielichowska.

"Polska Fundacja Narodowa powinna zajmować się budowaniem polskiej marki gospodarczej za granicą. Zamiast na tę misję, środki przeznacza na walkę polityczną PiS-u z opozycją, a także z prezydentem Andrzejem Dudą" - powiedziała Wielichowska podczas konferencji prasowej w Sejmie. "Pojawiają się informacje o nadużyciach. Grupa ludzi mocno powiązana z Beatą Szydło bogaci się kosztem Polski i Polaków z twarzą pani premier, dlatego dzisiaj klub PO składa wniosek do CBA o sprawdzenie tej bulwersującej sprawy" - poinformowała.

Czytaj też: Partia Razem chce, by NIK skontrolowała działalność Polskiej Fundacji Narodowej

Jej zdaniem PFN, realizując kampanię informacyjną ws. reformy sądownictwa, którą Platforma nazywa "aferą billboardową", "nielegalnie finansuje kampanię polityczną PiS".

Platforma Obywatelska nazywa kampanię informacyjną ws. reformy sądownictwa aferą billboardową (fot.twitter.com/Platforma_org)

Zdaniem Marcina Kierwińskiego (PO), służby nie reagują w tej sprawie, ze względu na istniejące - jego zdaniem - powiązania z prezesem Fundacji Cezarym Andrzejem Jurkiewiczem. "Może ta ślepota organów państwa uzasadniona jest bliskimi relacjami szefostwa służb specjalnych z prezesem Polskiej Fundacji Narodowej" - mówił.

Polska Fundacja Narodowa przedstawiła w piątek (8 września) szczegóły kampanii informacyjnej, która ma na celu m.in. wyjaśnienie polskiej i światowej opinii publicznej znaczenia reform wymiaru sprawiedliwości. W konferencji prasowej uczestniczyły m.in. władze PFN oraz premier Beata Szydło. Fundacja powstała z inicjatywy 17 prezesów spółek Skarbu Państwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • kamerakier 2017-09-12 14:22:14
    A jak Tusk śpiewał przed kamerami TVP za pieniądze podatników, to było dobrze panie POkierwiński ???REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA