REKLAMA

PO składa zawiadomienie do prokuratury ws. głosowań w Sejmie

  • Autor: PAP/MN
  • 19 grudnia 2016 11:02
PO składa zawiadomienie do prokuratury ws. głosowań w Sejmie Marszałek przekroczył swoje uprawnienia - mówi poseł Tomczyk. (fot. cezarytomczyk.eu)

• PO zarzuca marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu przekroczenie uprawnień.
• Chodzi o przeniesienie piątkowych głosowań budżetowych do Sali Kolumnowej - poinformował poseł Cezary Tomczyk.
• Platforma jeszcze w poniedziałek, 19 grudnia, złoży w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Posłowie Platformy: Cezary Tomczyk, Sławomir Nitras i Agnieszka Pomaska zażądali na poniedziałkowej konferencji prasowej dymisji marszałka Kuchcińskiego oraz zrzeczenia się przez niego immunitetu poselskiego.

"Marszałek przekroczył swoje uprawnienia używając Straży Marszałkowskiej przeciwko posłom. Straż Marszałkowska, na rozkaz marszałka Sejmu stanęła na drodze na salę posiedzeń, dlatego to posiedzenie choćby z tego powodu jest nieważne. Marszałek też nie dopełnił obowiązków, dlatego że nie zapewnił funkcjonowania Sejmu w godny sposób, zgodny z regulaminem Sejmu i konstytucją" - argumentował Tomczyk.

Jak dodał, Kuchciński naruszył art. 231 kodeksu karnego. Stanowi on, że "funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wyborca 2016-12-19 11:53:26
    a co mogl zrobic, jak poslowie przeszkadzali? kazdy ruch PO prowadzi do kompromitacji tej partii.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA