REKLAMA

PO stawia warunek Kuchcińskiemu. W przeciwnym razie, będą wnioskować o jego odwołanie

  • Autor: PAP
  • 25 listopada 2015 19:50
PO stawia warunek Kuchcińskiemu. W przeciwnym razie, będą wnioskować o jego odwołanie Sławomir Neumann (fot. Michał Józefaciuk/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 PL)

Szef klubu PO Sławomir Neumann zwrócił się podczas środowych głosowań w Sejmie do marszałka Marka Kuchcińskiego, by zmienił sposób prowadzenia obrad. W przeciwnym razie - zapowiedział - klub PO złoży w Sejmie wniosek o odwołanie Kuchcińskiego z funkcji marszałka.

Podczas wieczornych głosowań posłowie zdecydowali, że Sejm rozpatrzy pięć projektów uchwał autorstwa PiS, które mają unieważnić wybór pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego dokonany w poprzedniej kadencji parlamentarnej.

W trakcie głosowań Neumann zwrócił się do Kuchcińskiego (PiS), by zmienił sposób prowadzenia obrad. "W myśl art. 184 regulaminu Sejmu wnoszę o zmianę sposobu prowadzenia obrad, o danie posłom możliwości zapoznania się z materiałem, który państwo przedstawiają, o możliwość zamówienia ekspertyz, jakichkolwiek ekspertyz i czas chociaż na to, żeby przeczytać ten wniosek, który państwo chcą procedować" - powiedział szef klubu PO.

"Panie marszałku, proszę o to, żeby pan to zrobił. Jeśli nie - klub Platformy będzie wnioskował o odwołanie pana marszałka z tej funkcji" - dodał Neumann.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Jola 2015-11-25 20:08:38
    Tak trzymać, tamci mieli czas przez 7 lat budowania, teraz niech siedzą cicho. Wreszcie może Polska będzie Polaków.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA