REKLAMA

PO: To czysty "festiwal niedorzeczności" Macierewicza

  • Autor: PAP/GP
  • 17 marca 2016 14:18
PO: To czysty "festiwal niedorzeczności" Macierewicza W środę (16 marca) na wniosek posłów PO i Kukiz’15 zebrała się sejmowa komisja obrony. Na jej posiedzeniu padły słowa szefa MON, które krytykuje poseł Siemoniak. (fot.:facebook.com)

PO zaapelowała do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premier Beaty Szydło i prezydenta Andrzeja Dudy o zakończenie "festiwalu niedorzeczności" w wykonaniu szefa MON Antoniego Macierewicza. Polska nie może być zakładnikiem jego obsesji - mówił wiceszef PO Tomasz Siemoniak.

Siemoniak ocenił podczas czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie, że od kilku dni "mamy do czynienia z festiwalem niedorzeczności wygłaszanych przez Antoniego Macierewicza". "Było o akcie terroru, było o demokracji w USA, było o broni elektromagnetycznej, a wczoraj na komisji obrony mieliśmy do czynienia z kolejnym odcinkiem tych niedorzeczności" - mówił.

"Apelujemy o to, aby prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło, prezydent Andrzej Duda zakończyli ten festiwal niedorzeczności , który kompromituje Polskę, który wystawia nas na pośmiewisko na arenie międzynarodowej" - mówił wiceszef Platformy.

W ocenie Siemoniaka szef MON cieszy się w polskiej polityce "specjalnym statusem". "Słowa, które wypowiada nie są traktowane poważnie i tak jest od lat. Niemniej jednak, jeśli minister obrony narodowej w majestacie autorytetu rządu opowiada takie niedorzeczności, zmuszeni jesteśmy na to zareagować" - stwierdził. "Polska polityka nie może być zakładnikiem obsesji jednego człowieka" - dodał.

Przeczytaj: Antoni Macierewicz o polityce historycznej

Zdaniem Siemoniaka rewelacje, które szef MON przedstawił podczas środowych obrad sejmowej komisji obrony narodowej "należy wsadzić między bajki, tak jak kolejne kilkanaście teorii (o katastrofie smoleńskiej - PAP), które przez ostatnie lata wygłaszał" - mówił.

W środę na wniosek posłów PO i Kukiz’15 zebrała się sejmowa komisja obrony, która wysłuchała informacji MON nt. powodów i podstaw dla wznowienia badania katastrofy smoleńskiej.

Podczas przedstawiania informacji Macierewicz mówił m.in. samolot, którym leciał m.in. prezydent Lech Kaczyński rozpadł się w powietrzu, a "negowanie tego podstawowego faktu jest jakąś próbą zawracania kijem Wisły". Apelował też, by sięgnąć do zapisów parametrów lotu, w tym do raportów KBWLLP i Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) z Moskwy. "Nie ma wątpliwości: 18 metrów nad ziemią zaniknęło całe zasilanie elektryczne samolotu. W tej sprawie nikt nie ma żadnej wątpliwości. Możecie to ukrywać, możecie się z tego naigrywać. Macie w tej sprawie duże doświadczenie, ale z siebie się wtedy naigrywacie" - mówił Macierewicz.

Oskarżył też opozycję o ponowne rozpętywanie "nienawiści wobec próby wyjaśnienia tej największej tragedii w dziejach niepodległej Polski". "To jest najbardziej w tym wszystkim bolesne i trudne. Ta fala nienawiści, którą chcecie wzbudzić, tylko dlatego, że jako minister obrony narodowej nie mam wątpliwości, iż moim obowiązkiem jest doprowadzenie do wyjaśnienia tego, co się stało w związku z tragedią smoleńską. Przypisywanie mi jakichkolwiek uprzedzeń w tej sprawie jest daleko idącą nieuczciwością" - powiedział szef MON.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • s 2016-03-18 07:52:33
    Do Obiektywny: Ja nie będę się wypowiadał bo wobec tych faktów które wymieniłeś jest wszystko jasne .Już sam fakt że nie chcą oddać wraku mówi wszystko za siebie panie Siemoniak .Przez 6 lat robiliście nam wodę z mózgu więc już wystarczy palancie
  • Obiektywny 2016-03-17 14:54:06
    Panie Siemoniak! Gdzie są zdjęcia satelitarne z dnia katastrofy, dostarczone przez USA stronie polskiej? Kto je ukrył? Dlaczego nie zostały opublikowane? Dla Polaków najsilniej przemawiają: - o radość Tuska w Smoleńsku, - traktowanie rodzin ofiar w Moskwie przez Rosjan, - kłamstwa Kopaczowej, - zakaz otwierania trumien w Polsce narzucony przez Arabskiego, - niszczenie wraku przez Rosjan, - zabór przez Rosjan dowodów rzeczowych w tym wraku samolotu i czarnych skrzynek, - ironiczne wypowiedzi polityków PO i ich sympatyków na temat tragedii smoleńskiej itd.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA