REKLAMA

PO ułatwia PiS-owi, czyli prezenty dla nowej władzy

 • Autor: em
 • 31 października 2015 11:46
PO ułatwia PiS-owi, czyli prezenty dla nowej władzy M.in. brak reformy prokuratury czy nierozliczenie używania służb do celów politycznych to prezenty PO dla PiS (fot. flickr.com/steakpinball)

Prawo i Sprawiedliwość przejmując władzę może liczyć na kilka prezentów od swoich poprzedników. W jakiej dziedzinie PiS będzie miało łatwiej?

- Państwo ma być silne władzą wykonawczą, a pozostałe władze i instytucje powinny jej służyć. Platforma całkiem sporo PiS-owi tu ułatwiła - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

- Chodzi o kontrolowanie przez władzę wykonawczą sądów i prokuratury, Trybunału Konstytucyjnego, by nie utrudniał wyrokami polityki rządu, oraz o inwigilację jako narzędzie sprawowania władzy - pisze na łamach "GW" Ewa Siedlecka.

Wśród prezentów PO dla PiS wymienia się:

- kontrolę sędziów, poprzez wgląd ministra w akta,
- wybór sędziów do TK,
- nieuregulowanie sprawy inwigilacji po wyroku TK,
- brak reformy prokuratury,
- nierozliczenie używania służb do celów politycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • kop wpo 2015-10-31 23:19:31
  A trupy w szafie ? Górnictwo , pkp energetyka , dlug publiczny? Metoda spalonej ziemi
 • piotr 2015-10-31 17:19:08
  Do wyborca: No tak, mowa nienawiści, bo przecież rozliczenie złodziei z PO to jakieś chore, niemoralne i nieetyczne działanie.
 • wyborca 2015-10-31 12:37:03
  Najmadrzejsza jest w tym wszystkim Szydlo bo juz za najwazniejsze sprawy uwaza powolanie komisji sledczej o aferach podsluchowych.Widac jak byla blisko Kaczynskiego ze udzielila sie jej nienawisc do czlowieka chociaz taka swieta.Nie lepiej zeby bioracy udzial w podsluchach wyspowiadali sie przed ojcem Rydzykiem?Mieliby rozgrzeszenie i taniej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA