REKLAMA

PO: Wyszehrad to marzenie PiS-u. Najistotniejszy jest Trójkąt Weimarski

  • Autor: TM
  • 29 września 2015 09:43
PO: Wyszehrad to marzenie PiS-u. Najistotniejszy jest Trójkąt Weimarski Najistotniejszy na pewno jest Trójkąt Weimarski, w którym te relacje są bardzo dobre – podkreślił Abgarowicz. Fot. facebook.com

Rosja gra na eliminację Polski z polityki wschodniej w UE. Nasz głos jest traktowany jako głos racjonalnych znawców polityki Putina, dlatego Kreml chce nasze zdanie umniejszyć. Nasi „tak zwani przyjaciele z Grupy Wyszehradzkiej” nawołują do zniesienia sankcji przeciwko Rosji, jednak „nasz racjonalizm i nasza siła przekonywania przynosi efekty - cały czas te sankcje są” - powiedział senator Łukasz Abgarowicz z PO.

Mówiąc na antenie TVP Info o kondycji Grupy Wyszehradzkiej ocenił, że „to jest iluzja, to jest marzenie PiS-u”. Podkreślił, że głos Polski w UE jest traktowany jako „racjonalny głos znawców Rosji i tego obszaru świata”.

"Tak zwani przyjaciele z Grupy Wyszehradzkiej”

To chce podkopać Putin, bo jego celem jest zniesienie sankcji, ale również dekompozycja UE. Chciał nas z powrotem wprowadzić w taki kanał, który był naszym wizerunkiem wcześniej - kraju i narodu rusofobicznego, z historyczną nienawiścią, która przykrywa wszystko - powiedział.

Zwrócił uwagę, że „jest wiele krajów i polityków, którzy chcieliby znieść sankcje i doprowadzić do współdziałania z Rosją; również nasi tak zwani przyjaciele z Grupy Wyszehradzkiej”.

Przecież Zeman jeździ do Moskwy i wprost nawołuje do zniesienia sankcji, a Orban przyjmuje Putina i podpisuje kontrakty, wtedy kiedy my izolujemy Rosję - mówił polityk PO.

"Wyszehrad to jest iluzja, marzenie PiS-u"

Podkreślił, że „Wyszehrad to jest iluzja, marzenie PiS-u i ś.p. Lecha Kaczyńskiego, żeby zbudować taką grupę”.

Jak dodał „próbowano ją wielokrotnie reaktywować, to zawsze była polska inicjatywa. Współpraca ożywała w momentach, kiedy myśmy wspierali interesy tych krajów, na przykład w momencie konstruowania perspektywy budżetowej”.

Polityka jest rzeczą dynamiczna, to jest gra interesów, a nie emocjonalnych związków, i musimy współpracować w takim układzie, żeby realizować nasze interesy . Dla mas najistotniejszy na pewno jest Trójkąt Weimarski, w którym te relacje są bardzo dobre - podkreślił Abgarowicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA