REKLAMA

PO zapowiada skargę do KRRiT ws. emisji występu satyryka w TVP Kultura

 • Autor: PAP/JS
 • 10 sierpnia 2016 14:10
PO zapowiada skargę do KRRiT ws. emisji występu satyryka w TVP Kultura (fot. PO/twitter)

• Posłowie PO chcą złożyć skargę do KRRiT ws. występu satyryka Jana Pietrzaka, który wyemitowała TVP Kultura.
• - Skandaliczny język, którym posługiwał się Pietrzak, nie mieści się w pojęciu misji publicznej - mówili Krzysztof Brejza i Zbigniew Konwiński.

Chodzi o sobotnią (6 sierpnia) retransmisję w TVP Kultura występu satyryka z marca tego roku, zorganizowanego przez Klub Ronina w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Media przytaczają fragmenty z wystąpienia Pietrzaka, w którym m.in. mówi o "środowisku ekologicznym" posła PO, z zawodu - jak przypomina - entomologa Stefana Niesiołowskiego: - Jego naturalne środowisko ekologiczne to wszy, mendy, gnidy, pluskwy, muchy plujki, żuki gnojniki. I to jest również jego elektorat - powiedział Pietrzak cytowany przez media. - I to świadczy o potędze polskiej demokracji. Nawet wszy i mendy mają swoją reprezentację - dodał.

Kontrowersyjne wypowiedzi dotyczą także b. prezydenta Bronisława Komorowskiego, b. posłanki Anny Grodzkiej, dziennikarza Tomasza Lisa.

Czytaj też: Nowy program Nowoczesnej, Petru obiecuje: Nie zlikwidujemy 500 plus na dziecko

Złożenie skargi posłowie PO zapowiedzieli na konferencji prasowej w Sejmie. - Taki język nie powinien gościć w żadnych mediach, zwłaszcza w mediach publicznych. Mam nadzieję, że KRRiT zajmie się naszą skargą w tej sprawie. Jest organem ustawowo do tego uprawnionym - powiedział Konwiński. Wyraził nadzieję, że ze względu na skandaliczny język "oprócz powoływania, odwoływania, powoływania Jacka Kurskiego na prezesa Telewizji Publicznej" sprawą zajmie się też Rada Mediów Narodowych.

- Doszło do sytuacji niewyobrażalnej: w TVP Kultura, mało kulturalnym językiem, dyskryminującym, obrażającym obywateli Polski, satyryk związany z PiS obraził wyborców opozycji, Platformy Obywatelskiej - uważa Brejza. Dodał, że określanie ludzi mianem hołoty, wszy, sugerowanie niepełnosprawności, upośledzenia umysłowego, "to nie jest język, który mieści się w pojęciu misji publicznej Telewizji Polskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • PO-Nowoczesne DNO! 2016-11-05 12:20:34
  Pan Schetru FRUSTRAT wysyła swoich piesków Brejze i Konwińskiego by UJADALI. Pozostało im PLUĆ i ZŁORZECZYĆ wszystkim którzy są innego zdania niż PO!!! To też element Schetynowskiej kultury i całego PO. Lepiej by spróbowali napisać jakiś wiersz o dzielnym Alimenciarzu-kijowskim!???. Od Szekspira minęło 450 lat. Kultura się rozwijała aż doszło do zapowiedzianej przez "SZOGUNA" NowoczesnejPO-DNO !!! Czy idiotycznych wystąpień np.Petru-SZEŚCIU KRÓLI CZTEROLETNIE GIMNAZJUM itd.Petru stworzył NOWOCZESNY- KABARET-LEJĘ ŻE ŚMIECHU wystarczy że WYJDĄ na SCENĘ ON i jego EKIPA nie muszą nic MÓWIĆ!!!
 • Grzegorz Rodziewicz 2016-09-22 18:04:49
  Dopóki ktokolwiek będzie pluł na naród, a potem się podlizywał - jak Petru krytykujący 500+ i przepijających zasiłek polaczków - język J. Pietrzaka, niestety, będzie obowiązywał. A swoją drogą, przekleństwa w telewizji już nie rażą? Rozumiem, że przy wódeczce, ministrowie mogą bluzgać ,aby nie w telewizji? Obłudnicy, nie chodzi wam o język, tylko przedmiot wypowiedzi Pietrzaka i pod pozorem ochrony kultury kompromitujecie się.
 • też rolnik 2016-08-11 14:32:47
  PO zbiera należne baty za bycie wersją soft, PiS-u. Ani trochę mi ich nie szkoda. Ostatni też pan Kosianiak-Kamysz pytał za co PiS karze rolników podwyższeniem wieku emerytalnego o 5 lat. No to mu odpowiadam. Za to, że rolnicy głosowali na PiS. Howk! Dlaczego rolnicy zostali pozbawieni części dopłat i będzie ich jeszcze mniej? Bo głosowali na?... wiadomo. Dlaczego mają problemy z bankami i kredytami? Bo głosowali...wiadomo, Dlaczego nie mają prawa do dysponowania swoją własnością? (niektórzy nawet się z tego cieszą - Everest głupoty i ciemnoty), bo głosowali na?.... i wszystko jasne. Gratulacje dla mądrych inaczej! Jeśli jeszcze
 • Andrzej Leśniak, Polska P 2016-08-11 14:31:27
  Pan Pietrzak cierpi frustrację. Pozostało mu pluć i złorzeczyć. To też element kaczej kultury. Lepiej by spróbował napisać jakiś wiersz o dzielnym Jarosławie. Od Szekspira minęło 450 lat. Kultura się rozwijała aż doszło do "m jak miłosć" czy idiotycznych wystąpień np.Pietrzaka i nie tylko.
 • dino 2016-08-11 12:29:59
  Dla mnie PO nie jest godna szacunku i nigdy nie była,na wszystko co nie jest po ich myśli,jest "be" Cóż może w tym coś jest,że to "barany" które tylko beczą..REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA