REKLAMA

PO zapowiada, że swój projekt 500 plus przekaże prezydentowi

  • Autor: PAP/GP
  • 11 lutego 2016 13:02
PO zapowiada, że swój projekt 500 plus przekaże prezydentowi Szef klubu Platformy Sławomir Neumann powiedział, że Platforma przekaże swój projekt dot. wsparcia dla rodzin Andrzejowi Dudzie. (fot.:twitter.com/Platforma_org)

Politycy PO poinformowali w czwartek (11 lutego), że przekażą prezydentowi Andrzejowi Dudzie swój projekt dot. programu "Rodzina 500 plus", zgodnie z którym - jak podkreślali - dodatkiem tym ma być objęte każde dziecko. PO chce, by prezydent podjął ich inicjatywę w Sejmie.

Sejm przegłosował w czwartek ustawę wprowadzającą program "Rodzina 500 plus", który przewiduje wsparcie dla rodzin - 500 złotych na drugie i kolejne dziecko, a na pierwsze w tych rodzinach, gdzie dochód na osobę nie przekracza 800 zł lub 1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym. Świadczenie ma być wypłacane na dzieci do 18. roku życia.

Tydzień temu klub PO złożył własny projekt ustawy, który zakłada objęcie 500-złotowym dodatkiem wszystkie dzieci.

Szef Platformy Grzegorz Schetyna ocenił w czwartek, że rządowy program "Rodzina 500 plus"ma cechy wyborczego oszustwa.

- Powiedzieliśmy "sprawdzam" i sprawdziliśmy: PiS dzieli nie tylko Polaków, dzieli także nasze dzieci - na dzieci lepszego i gorszego sortu, i tak naprawdę wyklucza ze swojego wielkiego cywilizacyjnego projektu ponad 3 miliony dzieci. Nie ma zgody na takie zachowania - powiedział Schetyna.

Premier Szydło o programie 500 plus. Przeczytaj.

Lider Platformy poinformował, że jego klub wstrzyma się w czwartek od głosu w sprawie ustawy dot. "500 plus". Zapowiedział jednocześnie, że PO nie zostawi tej sprawy.

- Będziemy ją podejmować, przypominać o tym, że doszło do wyborczego oszustwa i zostało to oszustwo dokonane rękami polityków PiS - dodał szef PO.

Szef klubu Platformy Sławomir Neumann powiedział, że Platforma przekaże swój projekt dot. wsparcia dla rodzin Andrzejowi Dudzie z wnioskiem o to, żeby prezydent przyjął ten projekt jako swój.

- I być może wtedy on zyska akceptację w parlamencie. Ten projekt jutro złożymy w kancelarii prezydenta. Jeżeli pan prezydent będzie chciał się z nim zapoznać, szerzej porozmawiać, jesteśmy do tego gotowi, a na dzisiaj będziemy apelować do pana prezydenta, żeby zgodnie ze swoimi też poglądami, obietnicami wyborczymi przyjął na siebie odpowiedzialność naprawienia błędu, który popełnia dzisiaj PiS - powiedział szef klubu PO.

- Chcielibyśmy, żeby pan prezydent był prezydentem wszystkich dzieci, a nie tylko tych wybranych przez PiS - dodał Neumann.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA