REKLAMA

PO: związkowcy powinni zabrać głos ws. zmian w służbie cywilnej

  • Autor: PAP
  • 19 grudnia 2015 12:13
PO: związkowcy powinni zabrać głos ws. zmian w służbie cywilnej Piotr Duda (fot. Piotr Drabik/ Wikipedia/CC BY 2.0)

Posłowie PO uważają, że związki zawodowe powinny wypowiedzieć się w sprawie propozycji PiS zmian w ustawie o służbie cywilnej, bo prowadzą one do zwolnienia dużej liczby osób. W szczególny sposób zaapelowali o to do lidera NSZZ Solidarność Piotra Dudy.

"PiS po skoku na TK, zaplanowało zawłaszczenie kolejnej instytucji. Korpus służby cywilnej jest opisany w konstytucji. To są doskonali urzędnicy - apolityczni, szkoleni głównie w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. Mieli stabilizować funkcjonowanie polskich urzędów i administracji" - powiedział poseł PO Mariusz Witczak na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie.

W jego ocenie, PiS "zdecydował się na bardzo radykalny ruch" i "pod pozorem kosmetycznych zmian rozwala ustawę o służbie cywilnej i wprowadza zmiany, które pozwolą wprowadzić partyjnych funkcjonariuszy do urzędów".

"PiS szykuje masowe zwolnienia wśród urzędników na rzecz takich biernych, miernych, ale wiernych" - dodał Witczak.

Inny poseł PO Marek Wójcik ocenił, że "propozycja PiS w zasadzie likwiduje służbę cywilną w Polsce", co - jak mówił - "z pewnością pogorszy jakość pracy administracji".

"Związki zawodowe powinny się wypowiedzieć na temat przepisów proponowanych przez PiS. Rozwiązania proponowane w projekcie mają liczne mankamenty. W pierwszej kolejności prowadzą do zwolnienia dużej liczby osób. Nie respektują praw osób, które są w szczególnej sytuacji, np. kobiet w ciąży czy niepełnosprawnych" - stwierdził Wójcik.

Witczak zaapelował do szefa Solidarności Piotra Dudy, "by zadbał o interesy pracownicze" i "włączył się w obronę pracowników, którzy chcieli służyć Polsce w administracji państwowej".

Całość tekstu dostępna na PulsHR.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Pesymista 2015-12-19 16:19:25
    Oto istota "Dobrej Zmiany" - zamieniamy ludzi mających swój honor na marionetki w teatrzyku kukiełek Prezesa.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA