REKLAMA

Podlaskie: JOW Bezpartyjni wycofują się z wyborów

  • Autor: AT
  • 21 października 2015 13:45
Podlaskie: JOW Bezpartyjni wycofują się z wyborów - Oddany na nas gło jest głosem oddanym w próżnię - informują podlascy kandydaci komitetu JOW Bezpartyjni (fot.jowbezpartyjni.podlasie.pl)

Formacja JOW Bezpartyjni w Podlaskiem zrezygnowała z udziału w wyborach.

- Udało nam się zarejestrować swoje listy tylko w 10 okręgach. Przy 5-procentowym progu wyborczym głos oddany na nas jest więc głosem oddanym w próżnię - wyjaśniają w "Gazecie Wyborczej" podlascy kandydaci komitetu JOW Bezpartyjni.

Mimo że wycofali się z wyborów, ich lista znajdzie się na karcie. Ale głos na nią oddany będzie głosem nieważnym.

JOW Bezpartyjni tworzyli głównie społecznicy zaangażowani wcześniej w kampanie na rzecz wprowadzenia większościowej ordynacji wyborczej. Wielu z nich blisko współpracowało z Pawłem Kukizem, finalnie jednak, nie akceptując sposobu układania list przez komitet Kukiz'15, próbowali wystartować samodzielnie.

- Przy obowiązującej w Polsce ordynacji wyborczej nie mamy żadnych szans - mówi w "GW" Marcin Leoszko, który miał otwierać listę komitetu JOW Bezpartyjni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • I co - znowu nie spasiło? 2015-10-21 15:50:17
    Mogliście wystawić swoich orłów do Senatu - to przecież okręgi jednomandatowe tak jak chcieliście? I co?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA