REKLAMA

Podpalenie biura poselskiego Beaty Kempy: Drzwi oblano łatwopalną cieczą

  • Autor: PAP/AT
  • 12 grudnia 2017 12:28
Podpalenie biura poselskiego Beaty Kempy: Drzwi oblano łatwopalną cieczą Biuro poselskie Beaty Kempy znajduje się w centrum Sycowa, w pobliżu rynku, na parterze budynku mieszkalnego (fot.youtube.com)

Drzwi biura poselskiego minister Beaty Kempy w Sycowie (Dolnośląskie) zostały oblane łatwopalną cieczą i podpalone. Na elewacji budynku pozostawiono napisy. Nikt nie ucierpiał, choć biuro znajduje się na parterze budynku mieszkalnego w centrum miasta w pobliżu rynku.

O tym, że drzwi oblano łatwopalną cieczą i podpalono powiedział starszy ogniomistrz Jarosław Kwieciński, dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Oleśnicy.

"Drzwi uległy zniszczeniu, do środka pomieszczenia również wrzucono plastikowy pojemnik. Na szczęście pożar nie rozprzestrzenił się i szybko został ugaszony. Zgłoszenie dostaliśmy o 1.55 w nocy" - powiedział dyżurny. Dodał, że dzięki szybkiej akcji pożarniczej nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców.

Biuro poselskie znajduje się w centrum miasta, w pobliżu rynku, na parterze budynku mieszkalnego.

Jak podało radio RMF FM, na elewacji budynku pozostawiono napis treści: H-7102 21.21. CALIFOR UBER ALES NIE.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Kalus poinformowała, że trwają czynności na miejscu zdarzenia z udziałem prokuratorów z prokuratury okręgowej i rejonowej w Oleśnicy oraz specjalistów, biegłych ds. pożarnictwa.

"Pierwsze wnioski wskazują, że było to podpalenie" - dodała rzecznik, która nie chciała potwierdzić, że napis na elewacji ma związek ze sprawą podpalenia.

Minister Beata Kempa jest posłanką Solidarnej Polski wybrana z listy Prawa i Sprawiedliwości; jest członkiem rządu - w poniedziałek w gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego ponownie uzyskała nominację. Syców to rodzinne miasto poseł Kempy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Madera 2017-12-15 18:39:17
    DLACZEGO NIE PRZYZNALIŚCIE SIĘ ,ŻE JESTEŚCIE ŻYDAMI A NIE POLAKAMI ?....MY WAS TU NIE CHCEMY, WYNOCHA Z POLSKIEGO KRAJU OKUPANCI......?! WDZIĘCZNY KOCHAJĄCY ŻYDOWSKI NARÓD , KTÓRY WYPRZEDAJE POLSKIE DOBRA NARODOWE WY ŚWINIE ZŁODZIEJSKI , SZABROWNICY POLSKIEJ KULTURY ...BANDYCI WAS NIE PALIĆ ALE GÓWNAMI OBRZUCIĆ ! BO TO WASZE ŚRODOWISKO !
  • Krzak 2017-12-13 07:39:30
    Gorycz zaczyna się wylewać! Widać jak ceniona jest Pani Klempa w swoim rodzinnym mieście. To są wyniki szczucia polaków przeciwko sobie. Jeszcze troche to posłowie podłej zmiany będą chodzić z ochroniarzami. I dokąd doprowadzicie ten kraj?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA