REKLAMA

Podpalono biuro poselskie minister Beaty Kempy

  • Autor: PAP/AT
  • 12 grudnia 2017 09:13
Podpalono biuro poselskie minister Beaty Kempy Beata Kempa jest szefową Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (Beata Kempa, fot.facebook.com/beatakempapl)

W nocy z poniedziałku (11 grudnia) na wtorek (12 grudnia) podpalone zostało biuro poselskie minister Beaty Kempy w Sycowie (Dolnośląskie). Pierwsze wnioski wskazują, że było to umyślne działanie.

Prokurator regionalny we Wrocławiu Piotr Kowalczyk powiedział, że sposób podpalenia wskazuje na działanie umyślnie sprawcy.

"Wrzucono do środka pojemnik z łatwopalną cieczą. Na razie wciąż trwają tam czynności pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Jednak prawdopodobnie śledztwo w tej sprawie przejmie wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu" - powiedział prok. Kowalczyk.

Do zdarzenia doszło nad ranem, biuro znajduje się w centrum Sycowa. Nikt nie ucierpiał.

Minister Beata Kempa jest posłanką Solidarnej Polski wybrana z listy Prawa i Sprawiedliwości; jest członkiem rządu, w była szefową kancelarii premier Beaty Szydło i w poniedziałek w gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego ponownie uzyskała nominację. Syców to rodzinne miasto poseł Kempy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • :-) 2017-12-12 12:31:24
    Do Cyborg28: Tak masz rację, hitlerowcy tez podpalili Reichstag.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA