REKLAMA

Podsumowanie rządów PiS: Wystąpienie premier Szydło. Możliwe wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego

  • Autor: PAP/AT
  • 13 listopada 2017 10:35
Podsumowanie rządów PiS: Wystąpienie premier Szydło. Możliwe wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego 13 listopada prezydent Andrzej Duda desygnował Beatę Szydło na premiera (fot.prezydent.pl)

Inaugurujemy tydzień, w którym będzie podsumowanie rządów premier Beaty Szydło. Jutro jest posiedzenie rządu, po nim wystąpienie pani premier - powiedział  wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

• Po wtorkowym (14 listopada) posiedzeniu rządu planowane jest wystąpienie premier podsumowujące dwulecie rządu - powiedział Bielan.

• Jak dodał, prawdopodobne jest również wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

• Umówiliśmy się wewnątrz koalicji, że nie będziemy komentować żadnych plotek personalnych i żadnych ustaleń strategicznych, bo takie ustalenia częściowo już zapadły - powiedział pytany o zmiany w rządzie.

• Zaznaczył, że decyzję zostaną ogłoszone na przełomie listopada i grudnia.

"Dzisiaj inaugurujemy tydzień, w którym będzie podsumowanie rządów pani premier Beaty Szydło. Jutro jest posiedzenie rządu, po nim wystąpienie pani premier" - powiedział w TVN24 polityk Porozumienia. Dodał, że według jego informacji "chyba" planowane jest również wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Dopytywany, czy wspólne wystąpienie będzie "publiczną próbą przekazania pałeczki" Bielan zaprzeczył. "Będziemy mówić, jak podsumowujemy dwa lata naszych rządów" - dodał.

"Umówiliśmy się wewnątrz koalicji, że nie będziemy komentować żadnych plotek personalnych i żadnych ustaleń strategicznych, bo takie ustalenia częściowo już zapadły" - mówił. Dodał, że "decyzję zostaną ogłoszone na przełomie listopada i grudnia".

Bielan zaprzeczył też, że miałby otrzymać propozycje objęcia stanowiska ministra spraw zagranicznych.

Wicemarszałek był też pytany, czy ogłoszone w ubiegłym tygodniu porozumienie PiS i Kancelarii Prezydenta ws. reformy KRS i SN to sukces prezydenta czy PiS-u. "Jak pan zobaczy ostateczne zapisy tego porozumienia, to one są dalekie od ustaw, które zostały przegłosowane w parlamencie w lipcu" - powiedział. Dodał, że "jak to zwykle bywa z kompromisem, żadna ze stron nie jest do końca zadowolona".

Przyznał, że "były to twarde negocjacje". "Cieszę się, że będziemy mogli się tym zająć w najbliższym czasie" - powiedział.

W ubiegły piątek, wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha i szef komisji sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz (PiS) poinformowali, że zakończyli omawianie prezydenckich projektów ustaw ws. KRS i SN. Ich zdaniem ten materiał umożliwia skierowanie projektów do prac na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które ma się odbyć 22-24 listopada.

Prezydent 25 września, po wcześniejszym zawetowaniu projektów ustaw o SN i KRS, zaprezentował swoje własne projekty. Następnie zostały one przekazane do Sejmu, a 3 października zostały skierowane do konsultacji. PiS przekazało prezydentowi swoje poprawki do ustaw dotyczące SN i KRS. Czterokrotnie w sprawie zmian w wymiarze sprawiedliwości spotykali się prezes PiS Jarosław Kaczyński i prezydent Andrzej Duda. Ostatnia rozmowa, do której doszło 20 października, dotyczyła poprawek zaproponowanych przez PiS. Prezydent, przekazał wówczas liderowi Prawa i Sprawiedliwości na piśmie swoje uwagi. Następnie ws. projektów spotykali się Mucha i Piotrowicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA