REKLAMA

Pogrzeb byłego rzecznika SLD Tomasza Kality

  • Autor: PAP/AT
  • 21 stycznia 2017 09:37
Pogrzeb byłego rzecznika SLD Tomasza Kality Tomasz Kalita zmarł 16 stycznia. Zmagał się z chorobą nowotworową (Tomasz Kalita, fot.sld.org.pl)

• Na Powązkach Wojskowych w Warszawie po godz. 9 rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe rzecznika SLD Tomasza Kality.
• Bierze w nich udział prezydent Andrzej Duda, który przyznał pośmiertnie Kalicie Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Kalita został odznaczony za wybitne zasługi w działalności publicznej. Uroczystości na Powązkach rozpoczęły się od odczytania postanowienia o odznaczeniu, decyzja prezydenta została przekazana żonie zmarłego Annie Kalicie. Wdowie przekazano także list kondolencyjny od prezydenta.

Tomasza Kalitę żegnają politycy i dziennikarze. Obecni są m.in. b. premier Leszek Miller, b. marszałek Sejmu Jerzy Wenderlich, przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty, rzecznik rządu Rafał Bochenek, szef biura prasowego Sejmu Andrzej Grzegrzółka, politycy SLD Dariusz Joński, Katarzyna Piekarska, Wojciech Olejniczak, poseł PiS Krzysztof Łapiński, prezydent Słupska Robert Biedroń.

Tomasz Kalita zmarł w poniedziałek (16 stycznia). Od wiosny 2016 r. zmagał się z chorobą nowotworową, 8 lutego skończyłby 38 lat.

Pod koniec października 2016 r. Kalita spotkał się z prezydentem, z którym rozmawiał o onkologii w Polsce i "o legalizacji tzw. oleju z kannabinoidów".

Mowy pogrzebowe wygłosić mają Leszek Miller w imieniu rodziny oraz Jerzy Wenderlich w imieniu koleżanek i kolegów z SLD.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA