REKLAMA

Pogrzeb kard. Macharskiego w piątek w Katedrze na Wawelu

  • Autor: PAP/JS
  • 02 sierpnia 2016 13:07
Pogrzeb kard. Macharskiego w piątek w Katedrze na Wawelu Kard. Franciszek Macharski w 2009 roku. (fot.:wikipedia.org/CC)

• Pogrzeb kard. Franciszka Macharskiego odbędzie się w piątek o godzinie 11 w Katedrze na Wawelu.
• Jego ciało spocznie w wawelskiej krypcie biskupów krakowskich, która znajduje się pod konfesją św. Stanisława – poinformował proboszcz parafii wawelskiej ks. prałat Zdzisław Sochacki.

-  Na dzień dzisiejszy przekazano nam, że będzie to piątek (5 sierpnia)  godzina 11, natomiast ciało ks. kardynała Macharskiego zostanie przeniesione w kondukcie na Wawel w czwartek z kościoła Franciszkanów około godz. 19. Będzie przebywało w katedrze w nocy i przed nabożeństwem - powiedział ks. Sochacki.

- Zgodnie z dobrą tradycją w Archidiecezji Krakowskiej doczesne szczątki ks. kardynała zostaną złożone w krypcie biskupów krakowskich pod konfesją - dodał.

Jak zaznaczył ks. Sochacki, "dzisiaj odszedł do Pana niezwykły człowiek, wielki kapłan, dobry pasterz naszej archidiecezji, biskup, który dla Polski wiele uczynił". - Był autorytetem dla wszystkich, w ciężkich chwilach, takich jak stan wojenny dał świadectwo swojego przywiązania do Boga, a także do takich wartości, jak: dobroć, życzliwości i wszelkiego rodzaju pomoc - zaznaczył proboszcz wawelski.

Podkreślił, że Katedra na Wawelu zajmowała szczególne miejsce w sercu kard. Macharskiego. - Był obecny w naszej katedrze, ta obecność była obecnością wiary, była obecnością historii i była obecnością we wszystkich liturgicznych świętach. Każde wydarzenie, które przeżywaliśmy tak w Polsce, jak i archidiecezji krakowskiej i Kościele powszechnym było omodlone przy Ołtarzu Ojczyzny, przy św. Stanisławie biskupie męczenniku i przy ołtarzu koronacyjnym - mówił.

Kard. Franciszek Macharski, były metropolita krakowski, zmarł we wtorek w krakowskim szpitalu. Miał 89 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA