REKLAMA

Pogrzeb posła Rafała Wójcikowskiego 24 stycznia

  • Autor: PAP/AT
  • 22 stycznia 2017 12:41
Pogrzeb posła Rafała Wójcikowskiego 24 stycznia Rafał Wójcikowski (fot.youtube.com)

• Pogrzeb posła Kukiz'15 Rafała Wójcikowskiego odbędzie się we wtorek 24 stycznia w kościele św. Jadwigi w Tomaszowie Mazowieckim - poinformowała Kancelaria Sejmu.
• Poseł zginął 19 stycznia w wypadku samochodowym.

Do wypadku doszło na drodze S8 w powiecie skierniewickim. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz napisał na Facebooku: "Dziś nad ranem zginął w wypadku nasz Przyjaciel, Poseł na Sejm RP Rafał Wójcikowski. Miał 43 lata. Osierocił Żonę i dwoje dzieci. Nie jestem w stanie teraz napisać nic więcej... Ogromny żal. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie".

Kondolencje rodzinie zmarłego złożyła premier Beata Szydło; wyrazy współczucia skierowała także do posłów klubu parlamentarnego Kukiz'15, do którego należał Wójcikowski.

Wójcikowski ukończył Uniwersytet Łódzki na kierunku finanse i bankowość oraz informatyka i ekonometria. Doktorat uzyskał na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Z zawodu był nauczycielem akademickim. Należał do Stowarzyszenia KoLiber. Jako ekspert współpracował z Fundacją Republikańską.

Czytaj też: Rusza śledztwo ws. wypadku, w którym zginął poseł Rafał Wójcikowski

Wójcikowski w Sejmie zasiadał m.in. w komisji finansów publicznych, w której był zastępcą jej przewodniczącego. Pracował również w komisji do spraw energii i Skarbu Państwa oraz w komisji edukacji, nauki i młodzieży.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • RomanKafel 2017-01-24 01:16:18
    Wyrazy szczerego wspolczucia dla Rodziny , bliskich i wspolpracownikow i kolegow z Kukiz15.... Wielka strata dla Ruchu! Requiescat in Pace!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA