REKLAMA

Pojutrze ogłoszenie listy leków 75 plus

  • Autor: Rynekseniora.pl
  • 17 sierpnia 2016 14:05
Pojutrze ogłoszenie listy leków 75 plus Marek Tombarkiewicz, wiceminister zdrowia (Fot. NIGRiR)

W rozmowie z serwisem Polskatimes.pl wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz informuje, że obwieszczenie listy leków 75 plus nastąpi w piątek (19 sierpnia), a jej kształt się nie zmieni.

Wiceszef resortu zdrowia wyjaśnia, że komponując listę darmowych leków 75+ Ministerstwo Zdrowia przede wszystkim chciało, by były na niej te leki, do których pacjenci znacząco dopłacali, a więc głównie stosowane przewlekle z listy o poziomie dopłat 30 oraz 50 proc.

- Uważamy, że łatwiej każdemu znaleźć 3,20 zł na kupno leku ryczałtowego niż dopłacić 40 czy 100 zł do leku z odpłatnością 30 procent - argumentuje wiceminister.

Marek Tombarkiewicz zapowiada także, że w najbliższym czasie resort zdrowia zwróci się do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji Świadczeń o przeanalizowanie leków "wymienianych medialnie" jako te, które powinny jednak znaleźć się na liście. 

Wiceminister przypomina, że lista będzie obowiązywać od 1 września i zapowiada, że na tym etapie jej kształt "już się jednak nie zmieni". Informuje także, że resort planuje ukazanie się stosownego obwieszczenia dot. listy w najbliższy piątek (19 sierpnia).

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA