REKLAMA

Pół roku rządu Szydło. Które obietnice spełniono?

  • Autor: bad
  • 17 maja 2016 08:23
Pół roku rządu Szydło. Które obietnice spełniono? Expose nowej premier Beaty Szydło i wotum zaufania dla rządu. (fot. Rafał Zambrzycki/sejm.gov.pl)

We wtorek (17 maja) rząd Beaty Szydło podsumuje pół roku działalności. Wśród największych sukcesów gabinetu wymienia się wdrożenie programu Rodzina 500+.

16 listopada 2015 r. prezydent Andrzej Duda wręczył premier Beacie Szydło akt powołania i wieczne pióro. Rada Ministrów została zaprzysiężona.

500 plus dla rodzin

W czasie wtorkowego (17 maja) posiedzenia Rady Ministrów, które rozpocząć ma się o godz. 11, premier Szydło oceni pracę ministrów. Obserwatorzy zgodnie podkreślają, że największym sukcesem jest uruchomienie programu 500+, czyli comiesięcznych dodatków pieniężnych na drugie i kolejne dziecko – podaje IAR.

Gabinet Szydło zrealizował także inną obietnicę wyborczą – zniósł obowiązek szkolny dla sześciolatków.

Wśród osiągnięć rządu można wymienić też wprowadzenie podatku bankowego, zakaz zabierania dzieci rodzicom z powodu biedy, ochronę polskiej ziemi, a także darmowe leki dla seniorów.

Cały czas nie podwyższono kwoty wolnej od podatku i nie obniżono wieku emerytalnego.

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości pozytywnie ocenia pół roku rządu Beaty Szydło. Jego zdaniem biorąc pod uwagę „ogromne kłopoty” i „potężne przeciwdziałanie”, z którymi spotkał się rząd, to uzyskano bardzo dużo. 

- W pełni akceptuję to, co rząd robi – mówi Kaczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • PiS Hańbą okrył Nas! 2016-05-17 09:36:23
    Z teki pełnej pomysłów przedwyborczych w 100dni odbudowy Polski przez Beatę Szydło wybrnęły jedynie podpaski dla patologii 500+.Urzędnicy są wściekli, patologia bez pracy otrzymuje więcej jak urzędnicy realizując psychozę PiS, co śmieszniejsze 500+ nie zalicza się do dochodów patologia dojeżdża pięknymi furami jeszcze po zasiłki okresowe. Powinni zwiększyć środki na psychiatrę badania okresowe dla obłąkanego PiS!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA