REKLAMA

Policja: 29 postępowań w związku z nocnym protestem przed Sejmie

  • Autor: PAP/JS
  • 15 lipca 2017 11:32
Policja: 29 postępowań w związku z nocnym protestem przed Sejmie Policjanci w nocy z piątek na sobotę interweniowali w momencie, kiedy grupa kilkudziesięciu osób blokowała ulicę i przejazd (fot.policja.pl)

Policja prowadzi 29 postępowań w związku z blokowaniem jezdni i ruchu przez protestujących w noc z piątku na sobotę (14/15 lipca) przed Sejmem - poinformował rzecznik KSP asp. szt. Mariusz Mrozek. W nocy przed parlamentem protestowało kilkadziesiąt osób.

"Policjanci w nocy z piątek na sobotę interweniowali w momencie, kiedy grupa kilkudziesięciu osób blokowała ulicę i przejazd. Wylegitymowali 31 osób, w stosunku do 29 z nich prowadzone są postępowanie w sprawie o wykroczenie związane z blokowaniem jezdni" - podał Mrozek.

"Dwie osoby będą prawdopodobnie odpowiadały za naruszenie miru. W tym przypadku czynności prowadzone są na podstawie zawiadomienia Straży Marszałkowskiej, która zgłosiła wtargnięcie kilku osób na teren parlamentu"- dodał.

Mrozek poinformował, że żadna z osób nie została zatrzymana, a po wykonaniu przez policjantów czynności na miejscu, wszyscy mogli powrócić do domów.

Protest przed parlamentem związany był z procedowaniem przez Senat nowelizacji ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów powszechnych. W nocy Senat bez poprawek przyjął obie nowele.

Czytaj też: Nocne głosowania w Senacie. Nowelizacje ustaw o KRS i Usp przyjęte bez poprawek

Protestujący trzymali flagi z napisem: KOD, oraz transparenty z napisami: "Łapy precz od sądów". Był także duży transparent z napisem: "PiS pod sąd". Wśród protestujących był były lider KOD Mateusz Kijowski. Wejście do Sejmu od strony ulicy Wiejskiej było odgrodzone barierkami, a na miejscu byli policjanci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • kijszturmówkizielonej 2017-07-16 15:01:53
    Po rozprawach przed Sądem Grodzkim, niech protestują pod tym Sądem a PiS może się przestraszy.... Widać, że coraz chętniej dają się spisywać i osądzać aby mieć papiery na "opozycyjną" przeszłość. No i "podkładkę" dla Georga Sorosa, na wypłatę odszkodowania i premii za walkę z "reżimem" PiS-u.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA