REKLAMA

Policja: Są nagrody dla funkcjonariuszy za pracę przy ŚDM i szczycie NATO

  • Autor: GP
  • 05 września 2016 14:52
Policja: Są nagrody dla funkcjonariuszy za pracę przy ŚDM i szczycie NATO Funkcjonariusze często z całej Polski wspomagali lokalnych kolegów, gdy zabezpieczano letnie wydarzenia w Warszawie i Krakowie. (fot.:policja.pl)

• Komenda Główna Policji (KGP) przyznała pieniężne gratyfikacje za ofiarną i wymagającą służbę latem tego roku.
• Policjanci z całej Polski zabezpieczali szczyt NATO, Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) i Przystanek Woodstock.
• Przyznano 800 złotych (brutto) za szczyt NATO i po 1000 zł za zabezpieczanie ŚDM.

Komenda Główna Policji (KGP) informowała o przygotowywanych gratyfikacjach dla policjantów, którzy wykazali się wyjątkową postawą w czasie trwania letnich wydarzeń w Polsce. Chodzi o szczyt NATO, Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) i Przystanek Woodstock.

- To podziękowanie za trud, jaki włożyli w zapewnienie bezpieczeństwa gościom i uczestnikom - pisze na swoich stronach KGP.

Czytaj: Andrzej Duda osobiście podziękuje funkcjonariuszom za pracę przy szczycie NATO i ŚDM

Lipiec był dla policji czasem wzmożonego wysiłku. Jak wynika z informacji statystycznych formacji,  około 20 tys. funkcjonariuszy z całej Polski dbało o bezpieczeństwo uczestników szczytu NATO, festiwalu Przystanek Woodstock oraz Światowych Dni Młodzieży.

- W tym czasie policjanci pełnili służbę w większości przypadków poza miejscem zamieszkania, będąc delegowani na wiele dni. Służby pełnione były w cyklach 12-godzinnych. Wymagało to pełnego zaangażowania i dyspozycyjności.

Nagrody za ofiarne wykonywanie obowiązków

- Wyrazem uznania za profesjonalne działania, których świadkami byli uczestnicy minionych wydarzeń, są nagrody przyznane funkcjonariuszom biorącym udział w tych zabezpieczeniach - konkludowała KGP.

Wysokości nagród zostały określone na poziomie 800 złotych (brutto) za udział w zabezpieczeniu szczytu NATO, 600 złotych za udział w zabezpieczeniu festiwalu Woodstock oraz 1000 złotych za udział w zabezpieczeniu Światowych Dni Młodzieży.

Policjanci biorący udział w kilku zabezpieczeniach zostaną nagrodzeni za każde z nich. Jednocześnie dowództwo zwraca uwagę, że rozliczenie wypracowanych przez funkcjonariuszy nadgodzin, podlega odrębnym regulacjom.

Nagrody uznaniowe wypłacone mają być w przyszłym tygodniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • poli 2016-09-06 21:00:42
    Nagrody nagrodami , a kiedy wypłacą delegacje za wyjazd.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA