REKLAMA

Policja usunęła protestujących spod Sejmu

 • Autor: PAP/AT
 • 21 lipca 2017 07:11
Policja usunęła protestujących spod Sejmu Krzysztof Jurgiel (fot.twitter.com)

Około godz. 3:30 w nocy w piątek policja usunęła osoby siedzące i blokujące ul. Wiejską i Górnośląską. Podczas akcji funkcjonariuszy demonstranci skandowali: "Konstytucja", "Wolne sądy" oraz "Wolność, Równość, Demokracja".

Wcześniej kilkanaście osób próbowało zablokować wyjazd radiowozu, w którym był rzecznik rządu Rafał Bochenek. Policja usuwała protestujących, którzy uniemożliwiali przejazd radiowozu.

Protest środowisk opozycyjnych ma związek z reformą sądownictwa i uchwaloną w czwartek przez Sejm ustawą o Sądzie Najwyższym.

Po demonstracji przed Pałacem Prezydenckim manifestanci przeszli pod Sejm. Część manifestujących pod parlamentem w nocy z czwartku na piątek ruszyła pod gmach Sądu Najwyższego na pl. Krasińskich. Część pozostała na ulicy Wiejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • wnuczek 2017-07-21 13:32:03
  Do babcia: Milicji obniżono emerytury w inny sposób. Bez specjalnej ustawy, po cichu i w "białych rękawiczkach". Bezpieka zaś, czeka do 1 października 2017r. I to dlatego, tak licznie biorą udział w awanturach i protestach sterowanych przez POkrętaczy i KOD. Za, oczywiście finansowym poparciem Georga Sorosa. Pozdrawiam.
 • eugeniusz 2017-07-21 12:08:16
  Do babcia: I to jest kwestia, powiedziałbym podstawowa. Wszyscy, tak ochoczo (z różnych względów i pozycji) godzący się bezdyskusyjnie ze zmianami, muszą przyjąć do wiadomości, że niewiele "rzeczy" trwa wiecznie. Przyjdzie jakaś inna "morda zakłamana", lub inna buzia, i wywróci (w oparciu o przyjęte przepisy) całośc systemu "do góry nogami", ani przy tym "nie refermując", nie "kłamiąc, nie obrażając, ot... wykonując mandat. O policjantach nie wspomnę, bowiem wymiany kadr (na różnych poziomach) się dokonały, ale "jakości"... nie dostrzegam
 • szoł 2017-07-21 11:17:22
  Zomo Płaszczaka robi za niesławne oddziały milicyjne z PRL-u.
 • edver 2017-07-21 11:01:20
  Zdaje się, że w oryginale to hasło brzmi: Wolność, Równość i Braterstwo. Dlaczego braterstwo wyrzucono na rzecz demokracji? Jeżeli wyrzuci się ideę braterstwa, to ani wolność, ani równość, ani demokracja nie ma sensu. Gwałtowne demonstracje świadczą, że w interpretacji PO na braterstwo nie ma co liczyć.
 • Arras 2017-07-21 10:34:11
  Opozycyjna małpiarnia w Sejmie, kodziarska małpiarnia przed Sejmem... :-)
 • babcia 2017-07-21 07:28:00
  milicja tez wykonywala rozkazy wladz i jak skonczyla -policjo przemysl to co robisz dzisiaj bo tez ci obniza emeryturyREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA