REKLAMA

Policja ws. blokowania wjazdu polityków PiS na Wawel: Nie ma postępowania, są czynności

  • Autor: PAP/JS
  • 22 grudnia 2016 16:28
Policja ws. blokowania wjazdu polityków PiS na Wawel: Nie ma postępowania, są czynności Policja nie prowadzi w tej chwili żadnego postępowania w zw. z próbą zablokowania w minioną niedzielę (18 grudnia) wjazdu polityków PiS na Wzgórze Wawelskie (fot.policja.pl)

Policja nie prowadzi w tej chwili żadnego postępowania w zw. z próbą zablokowania w minioną niedzielę (18 grudnia) wjazdu polityków PiS na Wzgórze Wawelskie, natomiast prowadzi czynności mające na celu ustalenie odpowiedzialności tych, którzy utrudniali wjazd – poinformowała policja.

"Wykonujemy czynności, które mają na celu ustalenie odpowiedzialności tych, którzy utrudniali wjazd osób ustawowo chronionych na Wawel" - powiedziała nadkom. Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

W niedzielę kilkadziesiąt osób próbowało zablokować wjazd polityków PiS, m.in. prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premier Beaty Szydło, na Wzgórze Wawelskie. Demonstrujący skandowali m.in. "Wolność, równość, demokracja", "Solidarni z opozycją". Kilkanaście osób usiadło na podjeździe, potem niektórzy z nich się położyli; zostali usunięci siłą przez policjantów. Protestujący przeciwko polityce rządu blokowali także wyjazd z Wawelu samochodów, którymi podróżowali posłowie PiS, w kierunku pierwszego z aut rzucone zostały jajka.

Po tym zdarzeniu nikt nie został zatrzymany, ale analizowany jest m.in. zapis z policyjnych kamer.

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą poinformował w czwartek, że złożył drogą e-mailową doniesienie do Prokuratura Generalnego w sprawie bezprawnego zatrzymania i zaatakowania Jarosława Kaczyńskiego przed Wawelem.

W poniedziałek - dzień po zdarzeniu - poseł PiS Ryszard Terlecki mówił na konferencji prasowej w Krakowie, że to działo się pod Wawelem "było przykre i niesmaczne". W jego ocenie policja zachowała się niesłychanie łagodnie. "Nie było żadnego powodu, żeby wzbudzać awanturę akurat w takim miejscu. Kompromituje to tych, którzy tę awanturę wywołali. Ponieważ było też naruszone prawo, mam nadzieję, że pociągnie to za sobą również skutki prawne" - powiedział Terlecki, nie precyzując, co ma na myśli.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Bolek 2016-12-27 01:07:38
    Do Olek Poznań:O Zgrozo!!! A tak po za tym to Całkiem dobrze się czujesz i Zdrowy jesteś!??? Profilaktycznie odwiedź Psychologa,tak dla własnego bezpieczeństwa i dobra!!!
  • Olek Poznań 2016-12-23 11:53:13
    Strach się bać; :(. Zawłaszczanie Wawelu czy Jasnej Góry do celów politycznych bo nam i tylko my mamy pierwszeństwo, Zgroza. Szczególnie jeśli rzecz dotyczy Jasnej Góry, nie dopuścić innych zorganizowanych grup do zaplanowanych modlitw w intencji i zmarłej sztandarowej Osobistości Kościoła Polskiego, która przez spotkania modlitewne nawracała osoby młode do wiary . Gromadząc tysiące ludzi koło Gniezna, a potem inicjatywa rozrosła się również na inne zakątki świata. ZGROZA. Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza! Mamy NIESTETY taką rzeczywistość jak w tej świetnej polskiej komedii.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA