REKLAMA

Politycy i mieszkańcy Pszczyny pożegnali Tomasza Tomczykiewicza

  • Autor: GP
  • 03 grudnia 2015 13:42
Politycy i mieszkańcy Pszczyny pożegnali Tomasza Tomczykiewicza Poseł zmarł w nocy w Katowiach w trakcie hospitalizacji (fot. PTWP)

Pogrzebowi Tomasza Tomczykiewicza przewodniczył abp Damian Zimoń. W uroczystości uczestniczyli Ewa Kopacz i Donald Tusk.

Uroczystość odbyła się w kościele Wszystkich Świętych. Tłum żałobników pożegnał posła i odprowadził na cmentarz św. Jadwigi. Uroczystość miała oprawę medialną, a przed kościołem ustawiono telebim, na którym zebrani przed świątynią, mogli oglądać przebieg uroczystości.

Posła i wieloletniego polityka pożegnali Donald Tusk i Ewa Kopacz, reprezentująca Platformę Obywatelską.

Źródło: twitter.com

 

Poseł zmarł w nocy z soboty na niedzielę w Katowicach, w czasie hospitalizacji. Do tragicznego zgonu doprowadziły powikłania i nawrót choroby nerek. Pszczyna to miasto, w którym Tomczykiewicz zaczynał karierę polityczną. Był radnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Snake 2015-12-03 15:23:16
    Cześć pamięci i pochylić głowę w zadumie, bez względu na przekonania. Odszedł człowiek, który od wielu lat pracował na rzecz społeczności lokalnej i krajowej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA