REKLAMA

Politycy już ocenili audyt rządów PO-PSL

  • Autor: Gabriel Paździor
  • 11 maja 2016 00:01
Politycy już ocenili audyt rządów PO-PSL Posłowie PiS gdy zapowiadali w Sejmie audyt rządów PO-PSL. (fot.: Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

• W środę (11 maja) rząd planuje prezentację audytu rządów PO-PSL.
• Posłanka PiS Marzena Machałek od audytu oczekuje konkretów.
• Politycy opozycji mają czarną wizję tego dokumentu. Internauci chcą za to dowodów na to, czy PO-PSL okradały kraj. Czy je dostaną?

Politycy PiS zapowiedzieli w poniedziałek (9 maja) audyt okresu rządów PO-PSL. Dokument zobaczymy w środę (11 maja). Posłanka PiS, rzecznik klubu Beata Mazurek przypomniała że już premier Beata Szydło zapowiedziała ten dokument. Już w lutym 2016 r. tzw. "raport otwarcia" miał być gotowy w Kancelarii Premiera. 

Zapytana, przez Parlamentarny.pl, o to czego się spodziewa w samym audycie, posłanka PiS Marzena Machałek stwierdziła, że spodziewa się konkretów. Domyślamy się, że zobaczymy w nim konkretne liczby.

Rąbka tajemnicy o zawartości audytu uchylił Ryszard Terlecki, mówiąc, że chodzi o to że państwo było rozbierane przez rozmaite instytucje, które dzieliły się majątkiem.

Kukiz'15 przypomina, że każdy rząd może czekać audyt po oddaniu władzy

Także Kukiz '15 liczy na ciekawy dokument - Audyty są rzeczą właściwą - mówi w rozmowie z Parlamentarny.pl poseł Jakub Kulesza. - Zwłaszcza gdy zmienia się czy to zarząd, czy to rząd. Natomiast powinny je wykonywać podmioty niezależne. Cieszę się bardzo, że jakikolwiek audyt rządów PO będzie, natomiast dobrą receptą jest dla wszelkich rządów, by ograniczały złe decyzje.

Poseł podkreśla, że istnieje forma, która bywa trochę zapomniana, a służy lepszemu informowaniu obywateli o stanie konkretnych agend rządowych i jest to BIP, tj. Biuletyn Informacji Publicznej.

- Dzięki (BIP - red.) obywatele mogą przeprowadzać audyt na bieżąco, a nie tylko po wyborach.

Poseł Kulesza podkreśla też, że o ile audyt będzie skupiał się na politykach PO, którzy teraz nie są już wśród liderów partii, nie znaczy to, że nie należy rozpatrywać środowy (11 maja) audytu pod kontem personalnym.

- Myślę, że obecna Rada Ministrów może się spodziewać audytu po swoich rządach także - przypomina poseł Kukiz'15 mówiąc o PiS.

Internet czeka z wypiekami na twarzy

Także internauci oczekują audytu z nadzieją, że będzie on potwierdzeniem ich przeczuć. Jedni chcą dowodów na bezczelność władzy ówczesnej koalicji rządzącej:

źródło: twitter.com

źródło: twitter.com

Inni oskarżyli już PiS o agresywny atak na obecną opozycję:

źródło: twitter.com

źródło: twitter.com

Opozycja wietrzy polityczny spisek i odwracanie uwagi

- Gdyby tym audytem zajęli się specjaliści, a nie politycy, to byłbym spokojny o to, co zostawiliśmy naszym następcom - mówi Borys Budka i dodaje, ze nie ma sobie, ani swoim kolegom nic do zarzucenia. - (...) Ja się nie obawiam niczego - podkreśla dopytywany.

Druga partia, której ma dotyczyć audyt podkreśla, co udało jej się zrobić i ma nadzieję, że audyt nie będzie tylko krytyczną, jednostronną oceną. Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz liczy wręvcz na obiektywność raportu i czeka na jego opublikowanie.

- Wydłużenie urlopu macierzyńskiego do jednego roku, program stu tysięcy miejsc pracy dla młodych, programy wsparcia seniorów, roczny dodatek dla nowo urodzonych dzieci czyli tzw. "kosiniakowe" i wiele innych - wymienia PSL własne zasługi w przesłanym do redakcji Parlamentarny.pl oświadczeniu. Po czym zaznacza. - Oby nie okazało się, że głównym celem audytu jest zaatakowanie poprzednich rządów i odwrócenie uwagi od kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz marszu KOD z opozycją, który odbył się w ostatnią sobotę. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Marek 2016-05-11 07:51:57
    Obecna władza PiS itd. To jeden wielka zorganizowana grupa przestępcza, hamy i złodzieje od afery gruntowej w obrębach gmin masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych na "B"budowlane z rażącym naruszeniem przepisów prawa, traktują społeczeństwo Polskie jako bydło robocze bez rządnych praw. Ubolewam iż ,uczestniczyłem w pompie nieudaczników 10.05.2016roku upamiętniając tzw. Miesięcznice smoleńskie w Warszawie pod pałacem Prezydenckim , jeszcze jako polityk prawicowy zamierzam przerwać ten łańcuch obłudy niszczącej obecnie Nasz Kraj, jak i niewinne społeczeństwo przed dalszą zgubą ze strony obłąkanego Jarosława Kaczyńskiego i jego wiernej świty ,która również widzi wcześniejszy koniec tyrana jakim jest obecny Rząd pod szyldami przestępców bez honoru PiS!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA