REKLAMA

Politycy PiS modlili się o zwycięstwo prawdy i bezpieczną ojczyznę

 • Autor: PAP/AT
 • 21 grudnia 2016 06:55
Politycy PiS modlili się o zwycięstwo prawdy i bezpieczną ojczyznę Politycy modlili się na Jasnej Górze (fot.wikipedia.org/Aw58)

• Prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło i marszałek Sejmu Marek Kuchciński wzięli we wtorek (20 grudnia) wieczorem udział w nabożeństwie maryjnym na Jasnej Górze.
• O zwycięstwo prawdy i bezpieczną przyszłość naszej ojczyzny - modlił się abp Wacław Depo.

W mieszczącym się w Częstochowie najważniejszym polskim sanktuarium, w odprawionym w Kaplicy Cudownego Obrazu Apelu Jasnogórskim wzięli też udział m.in. minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński oraz szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa.

Modlitwę poprowadził metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Zwracając się do Maryi prosił "o powszechną mobilizację sumień i wspólny wysiłek moralny jako niezbędny dla wierności Bogu i budowania przyszłości ojczyzny".

"Rozumiemy, że misja Kościoła ma charakter religijny, ale nie jest realizowana w oderwaniu od warunków życia społecznego i politycznego. Obowiązkiem Kościoła jest głoszenie Ewangelii, szafarstwo sakramentów, budowanie wspólnoty i zabieranie głosu, ilekroć domaga się tego duchowe dobro wiernych, obrona wartości moralnych i godności narodu budowana na godności osoby ludzkiej od poczęcia aż po naturalną śmierć" - powiedział abp Depo.

Jak mówił, Polska jest "darem Boga, darem ojczystego domu, kultury, wiary i języka. "Dlatego warto i trzeba się o nią spierać, ale w takim sporze nie chodzi o kłótnię, język nienawiści i pokonanie przeciwnika. Prosimy, o Matko, o zwycięstwo prawdy i bezpieczną przyszłość naszej ojczyzny zwłaszcza, że wczoraj w Berlinie złożona ofiara kolejna życia naszego rodaka z rąk terrorysty" - dodał.

Podczas nabożeństwa modlono się m.in. prezydenta i premier, parlamentarzystów Sejmu i Senatu, za wszystkich rządzących, ale także za tragicznie zmarłych w poniedziałkowym zamachu w Niemczech.

Apel Jasnogórski jest wieczorną modlitwą kierowaną do Maryi, Królowej Polski i Matki Kościoła w intencji Ojczyzny i Kościoła. Można go przeżywać indywidualnie, w rodzinie lub w większej wspólnocie. Odprawiany jest także w niektórych sanktuariach maryjnych i innych świątyniach, szczególnie w niektóre uroczystości i święta maryjne, zwłaszcza na zakończenie nabożeństw wieczornych. Apel jasnogórski sprawowany jest szczególnie uroczyście - jako odrębne nabożeństwo maryjne - na Jasnej Górze codziennie o godzinie 21.00.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • PZPR prawdę ci powie 2016-12-21 10:03:18
  Dla swojego dobra PIS nie powinno się modlić o prawdę :-)
 • goral 2016-12-21 08:05:24
  Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy i przyjdzie koniec na PiS
 • życie jest okrutne! 2016-12-21 07:45:30
  Historia- Dalaj A Dama jest bardziej wierzący w oparciu o prawdę, tyko wiara zgubiła ziemię zagrabili, rodaków wybili.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA