REKLAMA

Politycy Platformy Obywatelskiej na spotkaniach w regionie

  • Autor: PAP/JS
  • 09 listopada 2016 20:50
 Politycy Platformy Obywatelskiej na spotkaniach w regionie Platforma Obywatelska chce wysłuchać opinii o kłopotach, a także o swoich błędach, by ocenić ubiegłoroczną porażkę w wyborach parlamentarnych - mówił w Zielonej Górze szef PO Grzegorz Schetyna (fot. PO/twitter)

• Platforma Obywatelska chce wysłuchać opinii o kłopotach, a także o swoich błędach, by ocenić ubiegłoroczną porażkę w wyborach parlamentarnych - mówił w Zielonej Górze szef PO Grzegorz Schetyna.
• Jak dodał na Ziemię Lubuską przyjechało blisko 50 parlamentarzystów Platformy.

Politycy Platformy przyjechali do Lubuskiego na otwarte spotkania do 12 miejscowości. To jeden z elementów konsultacji programu "#PolskaObywatelska 2.0". Do Zielonej Góry przyjechał przewodniczący PO Grzegorz Schetyna

Znani politycy Platformy, w tym wielu członków poprzedniego rządu, udali się na spotkania do wszystkich lubuskich powiatów.

Wizyta polityków PO w woj. lubuskim to kolejne spotkanie z wyborcami organizowanych w całym kraju. Spotkania mają pomóc wsłuchać się politykom PO przed kolejnymi wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w sprawy i problemy, które nurtują Polaków - także na szczeblu lokalnym i regionalnym.

"Zależy nam, by posłuchać tych opinii, tych ocen i też mieć, jakąś skalę porównawczą. Jesteśmy rok po wyborach i widzimy, co przyniosła ta zmiana wyborcza. Ile kłopotów się dzieje dzisiaj, jakie są problemy i chcemy o tym mówić, chcemy to opisywać. Cieszę się, że zaczęliśmy od dwóch okręgów wyborczych - części Mazowsza i to jest druga nasza wizyta" - powiedział Schetyna.

Dodał, że spodziewa się otwartych rozmów na wiele tematów; zaznaczył, że Platforma chce także wysłuchać opinii o kłopotach i jej błędach, by ocenić ubiegłoroczną porażkę w wyborach parlamentarnych. Jednym z głównych założeń organizowanych spotkań są jednak konsultacje przygotowywanego programu partii.

"Mamy wiele aktywności, są kluby obywatelskie, są spotkania, które organizujemy, robimy spotkania z działaczami z Radami Regionalnymi PO. To ma służyć konsultowaniu naszego programu, jego założeń, które przyjęliśmy w Gdańsku 2 października" - powiedział przewodniczący Platformy.

Czytaj też: Schetyna o wyborze Donalda Trumpa: To jest wielka niespodzianka

Jak wyjaśnił, działania te mają na celu zbudowanie "dobrej, podmiotowej ekipy Platformy Obywatelskiej, rozszerzonej o inne środowiska, na wybory samorządowe na poziomie miast prezydenckich, ale też bitwy o burmistrzów, wójtów, sejmiki wojewódzkie".

"To będzie dla nas absolutnie kluczowe i to chcemy zbudować. Chcemy rozmawiać, chcemy budować taką regionalna aktywność, chcemy rozszerzać się o nowe środowiska. Platforma jest partią z doświadczeniem, dojrzałą, ale też wyciągamy wnioski z wyborczej porażki. Chcemy o tym rozmawiać i nie mamy nic do ukrycia. Jesteśmy miejscem, płaszczyzną do zbudowania nowej, jeszcze lepszej jakości przed wyborami samorządowymi" - zadeklarował Schetyna.

Podkreślił, że wizyta polityków PO w woj. lubuskim jest fragmentem konsultacji programu, "ale też spotkania z ludźmi, żeby pokazać, ożywić naszą strukturę, porozmawiać o samorządzie". "W jakiej sytuacji, kondycji są relacje miedzy samorządem a administracją rządową, jak wydawane są środki europejskie. To wszystko ma służyć temu, żebyśmy w dobry sposób napisali program wyborczy na wybory samorządowe na 2018 r." - wyjaśnił lider PO.

Pytany czy Platforma rozpoczęła właśnie kampanię samorządowa powiedział: "Można tak powiedzieć".

"Nie ukrywam tego, bo ten scenariusz tak będzie wyglądał. Te nasze spotkania zakończą się w czerwcu. Potem już będziemy mieli konwencję samorządową, a później rok przed wyborami samorządowymi rozpoczniemy faktyczną kampanię, tzw. z kandydatami, z liderami list w poszczególnych miastach, województwach, ale także z kandydatami na burmistrzów, prezydentów miast, także wójtów, na temat koalicji lokalnych, budowania, wspierania tych, którzy są aktywni" - podkreślił polityk.

Dodał, że Platforma chce wzbudzić aktywność wśród ludzi w regionach. "Uważamy, że to musi być odpowiedź na marazm, który dzisiaj toczy politykę warszawską, politykę centralną, bo niewiele się dzieje. Dobry samorząd, dobrzy, aktywni ludzie w samorządzie z pomysłami, z energią muszą dać takie - więcej niż wsparcie, muszą patrzeć rządowi na ręce, wymuszać na nim aktywność, szczególnie w tych kwestiach infrastrukturalnych, wydawania środków europejskich, bo z tym, jak słyszymy, po prostu nie jest dobrze" - przekonywał. lider PO

W Zielonej Górze otwarte spotkanie z udziałem szefa PO zostało zorganizowane w Urzędzie Marszałkowskim Woj. Lubuskiego

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • ? 2016-11-10 15:34:04
    A gdzie jest poseł ziemi lubuskiej - miłośnik szczawiu i mirabelek?
  • Krzysztof Kornatowicz 2016-11-10 00:24:06
    Bandziory nazywają swoje mafijne rządy "błędami " ?! Powinni siedzieć w celach , a w "demokracji"siedzą w parlamencie - ot , i system nagradzający ludożerców ! Na bandziorów nie ma siły ?!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA