REKLAMA

Polityczna awantura. Prezydent ponownie zaprasza szefową MSW

  • Autor: PAP
  • 24 września 2015 12:34
Polityczna awantura. Prezydent ponownie zaprasza szefową MSW Prezydent ponownie zaprosił szefową MSW Teresę Piotrowską. For, premier.gov.pl

Prezydent Andrzej Duda zaprosił szefową MSW Teresę Piotrowską na spotkanie w czwartek na godz.16 - poinformowała szefowa prezydenckiej kancelarii Małgorzata Sadurska.

Sadurska powiedziała, że w imię dobrych relacji prezydent liczy, że sytuacja ze środy - kiedy Duda zaprosił Piotrowską na spotkanie, ale nie przyszła - "zostanie uznana za niebyłą" i minister ponowione zaproszenie przyjmie.

"Najodpowiedniejsza osoba do rozmowy"

Szefowa Kancelarii Prezydenta zaznaczyła, że rozmowa miałaby dotyczyć wtorkowego spotkania ministrów spraw wewnętrznych UE i ustaleń dot. uchodźców, które tam zapadły. Sadurska podkreśliła, że Piotrowska jako uczestniczka tych rozmów jest najodpowiedniejszą osobą do rozmowy.

Dodała, że prezydent liczy, iż czwartkowe spotkanie odbędzie się w dobrej atmosferze.

Spotkania prezydenta z konstytucyjnymi ministrami to nie wywoływanie awantur - powiedziała szefowa Kancelarii Prezydenta, odnosząc się do środowej wypowiedzi premier Ewy Kopacz w kontekście sprawy pierwszego zaproszenia przez prezydenta szefowej MSW.

Spotkania prezydenta z ministrami są rzeczą całkiem naturalną - powiedziała Sadurska

Jak dodała, prezydent Duda spotykał się z ministrami rządu Ewy Kopacz wielokrotnie.

"Rzekome wywoływanie awantury"

Według szefowej prezydenckiej kancelarii, "w tym kontekście całkowicie niezrozumiałe są słowa premier Kopacz o „rzekomym wywoływaniu awantury".

Jeśli spotkania prezydenta z konstytucyjnym ministrem według pani premier to awantura, to czymże byłoby spotkanie prezydenta z premier albo nawet z całą Radą Ministrów - mówiła Sadurska.

Traktujemy ten błąd pani premier jako zwykłe przejęzyczenie i efekt niepotrzebnych emocji wyborczych. Liczymy na to, że standardowe spotkania prezydenta z ministrami nie będą określane mianem awantur - powiedziała Sadurska.

Kopacz: spotkanie po szczycie UE

W środę prezydent Andrzej Duda zaprosił szefową MSW Teresę Piotrowską, która brała udział we wtorkowym spotkaniu unijnych ministrów spraw wewnętrznych, na rozmowę ws. ustaleń dot. uchodźców.

Do rozmowy jednak nie doszło - bo jak uzasadniało MSW - bo w Brukseli trwały jeszcze rozmowy ws. kryzysu migracyjnego, a ostateczne informacje miały zostać podane po wieczornym szczycie UE. Premier Ewa Kopacz oświadczyła, że wraz z ministrami może spotkać się z prezydentem po szczycie UE.

A jeśli dziś otoczenie pana prezydenta uważa, że wszczynanie awantur wtedy, gdy polski premier będzie w dalszym ciągu negocjował - bo chodzi o kompleksowy plan w tej chwili walki z tym kryzysem imigracyjnym - i że najlepszym momentem do tego, by politycznie to rozgrywać i robić awanturę w Polsce, jest właśnie ten moment, kiedy ja tu jestem, to wydaje mi się, że nie tędy droga - oświadczyła w środę premier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Jan 2015-09-24 15:03:27
    Jeżeli zaproszenie wystosowane przez prezydenta do ministra jest przez premier rządu uznane za awanturę, to nie wyobrażam sobie współpracy prezydenta z takim rządem w przyszłości.Najwyższy czas na zmianę,REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA