REKLAMA

Polityk SLD, premier Leszek M. stanął przed sądem, miał obrazić lekarza

  • Autor: GP
  • 01 marca 2016 16:41
Polityk SLD, premier Leszek M. stanął przed sądem, miał obrazić lekarza Leszek M. był premierem w czasie rzadów SLD-PSL. (fot.:pixabay.com)

• 1 marca ruszył proces Leszka M. oskarżonego o zniesławienie lekarza Bogdana Chazana.
• Polityk odpowie za słowa wypowiedziane w radiu, w których zaatakował lekarza za jego poglądy religijne i praktykę medyczną.
• 10 marca ruszy analogiczny proces dotyczący wypowiedzi Leszka M. w Sejmie.

Rozpoczyna się proces sadowy, w którym oskarżony został były premier i polityk SLD Leszek M. Wieloletni przewodniczący SLD został posądzony o zniesławienie prof. Bogdana Chazana. Do czynu miało dojść na antenie rozgłośni radiowej.

- (...) Jest religijnym psychopatą, który nie pozwala kobietom na badania prenatalne - mówił w audycji Leszek M. - Zmusza kobiety, żeby rodziły dzieci, które są ciężko okaleczone i za chwilę umrą.

Oskarżenie do sądu wniosła organizacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Marzec będzie miesiącem, w którym były polityk SLD stanie przed sądem jeszcze raz. 10 dnia bm. Leszek M. będzie bronił się za analogiczne słowa wypowiedziane na konferencji prasowej w Sejmie RP.

Przeczytaj: SLD o słowach na manifestacjach KOD

Bogdan Chazan to lekarz, który odmówił wykonania zabiegu aborcji u jednej ze swoich pacjentek. Sprawa została nagłośniona przez media, miała miejsce w 2014 roku i stała się obiektem komentarzy wielu osób polskiego życia publicznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA