REKLAMA

Polscy pogranicznicy wrócili z Macedonii

  • Autor: PAP/jm
  • 23 czerwca 2016 17:01
Polscy pogranicznicy wrócili z Macedonii Polscy pogranicznicy, którzy uczestniczyli we wspólnych patrolach ze służbami macedońskimi, wrócili już do Polski. (fot. strazgraniczna.pl)

• 30 funkcjonariuszy Straży Granicznej wróciło z misji w Macedonii, gdzie ponad miesiąc wspierali policję w ochronie granicy macedońsko-greckiej.
• Polska operacja była prowadzona na życzenie rządu w Skopje w związku z kryzysem migracyjnym na szlaku bałkańskim.

Straż Graniczna wydelegowała do Macedonii grupę funkcjonariuszy, którzy od 5 maja z własnym sprzętem zabezpieczali odcinek granicy macedońsko-greckiej w rejonie Gewgelii. Dysponowali m.in 12 samochodami, byli wyposażeni w sprzęt do nadzorowania granicy: kamery termowizyjne, gogle noktowizyjne i lornetki.

Polscy pogranicznicy uczestniczyli we wspólnych patrolach ze służbami macedońskimi. Zajmowali się także rejestracją wniosków uchodźców o ochronę międzynarodową i badaniem autentyczności dokumentów oraz odpowiadali za kontrolę granicy na jednym z odcinków.

Polscy oficerowie Straży Granicznej uczestniczą w operacjach ochrony granic w Grecji oraz w Bułgarii. W rejonach szczególnie narażonych na napływ migrantów pracuje w sumie kilkudziesięciu pograniczników z Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA