REKLAMA

Polska i Słowenia wspólnie pracują nad bezpieczeństwem wewnętrznym Unii Europejskiej

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 23 września 2016 21:07
Polska i Słowenia wspólnie pracują nad bezpieczeństwem wewnętrznym Unii Europejskiej Minister Mariusz Błaszczak spotkał się z Vesną Györkös Žnidar, minister spraw wewnętrznych Republiki Słowenii. (fot. MSWiA)

Minister Mariusz Błaszczak spotkał się z Vesną Györkös Žnidar, minister spraw wewnętrznych Republiki Słowenii.

Najważniejszymi rematami rozmowy pomiędzy ministrem Mariuszem Błaszczakiem a Vesną Györkös Žnidar były współpraca w zakresie spraw wewnętrznych i zwalczanie terroryzmu.

Ministrowie omówili możliwości współpracy na rzecz bezpieczeństwa zarówno na linii Polska-Słowenia, jak również na poziomie całej unii Europejskiej.

Czytaj też: Kaczyński: Najwyższy czas kończyć bankietowanie i świętowanie po zwycięstwie. Musimy być jak żona Cezara

Tematem rozmowy ministrów była również kwestia rozwoju regionalnej współpracy Słowenii z państwami Grupy Wyszehradzkiej. Dotyczy to szczególnie wpływu kryzysu migracyjnego na nasz region Europy.

Minister Błaszczak i minister Žnidar rozmawiali też o planach UE dotyczących polityki migracyjnej i azylowej. Ministrowie zgodzili się, że zapewnienie odpowiedniej ochrony granic zewnętrznych Unii ma bardzo duże znaczenie dla rozwiązania problemu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA